FK Litol (dorost) : Sokol Jestřábí Lhota 2:2 (29. 4. 2023)

Sestava:  Prach – Svoboda, Droberjar, Šípek –  Fárka – Haken, Janík, Rozlivek, Šimon – Řehák, Poustka

Lavička:   Shliapin,  Lepka L., Zoubek, Roza, Bukovský, Šesták

Branky:  31. a 60. Řehák  Poločas 1:2

Po prohraném utkání v Pečkách jsme vstupovali do další utkání s cílem urvat další tři body do tabulky. Soupeřem nám byl velice nepříjemný  tým Jestřábí Lhoty. Nicméně postavení v tabulce nám přisuzovalo roli favorita. Bohužel tabulka je jedna věc, ale realita druhá. Před utkáním jsme si v kabině řekli přesně co chceme a jak chceme hrát, ale veškerá taktická příprava a koncentrace na utkání zůstali asi někde schované v koutě kabiny nebo si zašli na jedno rychlé občerstvení do otevřené kantýny. Nicméně než jsme se stačili rozkoukat, tak jsme doplatili na naší bolístku poslední doby a to jsou hrubé individuální chyby v obrané fázi hry a po pouhé čtvrthodince jsme prohrávali 0:2 a mohlo být ještě hůř, ale Denis opět ukázal, že umí tým v klíčových momentech utkání podržet. Za nepříznivého stavu jsme konečně začali plnit to co jsme si řekli a kombinační hrou začali soupeře přehrávat a začali přicházet šance. Do poločasu se nám naštěstí povedlo snížit a do kabin se šlo za relativně příznivého stavu 1:2

Do druhé půle jsme udělali změnu v rozestavení na 3-4-3 a poslali na hrot trojzubce Lukáše Lepku s jasným cílem zvýšit tlak na hostující stopery a dostat soupeře pod tlak. To se nám od prvních minut dařilo a opět jsme konečně viděl ten tým, který vidět chci. Tým hrající kombinační nátlakový fotbal s aktivním presinkem. To soupeři dělo obrovské problémy a v 60.min bylo srovnáno. Po té se hrálo převážně na jednu branku. Šance jsme si vytvářeli jak na běžícím pásu, ale opět jsme doplatili na bolístku číslo dvě. Neproměňování šancí. Když obě tyto neduhy sečteme, tak bohužel na víc než remízu 2:2 jsme nedosáhli. Přesto herně jsme předvedli možná jeden z nejlepších poločasů v sezoně. Bereme tedy jen bod a pro další tři si musíme vyrazit do Zruče nad Sázavou. Pokud chceme stále bojovat o stupně vítězů je potřeba bezpodmínečně přivezt tři body do Litole.