Halový turnaj Nymburk

První halový turnaj absolvovala naše starší fotbalová přípravka 30.1 2016 v Nymburce a nevedla si vůbec špatně. Do posledního zápasu bojovala o krásné druhé místo.

K turnaji jsme odjížděli v této sestavě:

Říha – Droberjar, Hanzal K., Šesták O., Prach, Šimon, Jakubal, Žák

nymburkAFK Nymburk – FK LITOL 0:1

Branka: Droberjar

V utkání jsme měli herně navrch a dokázali to potvrdit vedoucí brankou. Soupeř se snažil o vyrovnání, ale sršni si utkání pohlídali a svou aktivitou soupeře k ohrožení naší branky nepustili. Výhra v zahajovacím utkání byla slibným rozjezdem žluto-černých.

žižkovViktoria Žižkov – FK LITOL 2:1

Branka: Jakubal

Fotbalově velmi vyrovnané utkání se šťastným koncem pro soupeře. S konečným suverénem a vítězem celého turnaje bez ztráty bodu, jsme sehráli nejvyrovnanější utkání ze všech týmů. Ačkoliv soupeř předváděl tvrdé zákroky, místy za hranicí regulérnosti, čemuž z nepochopitelných důvodů bez povšimnutí přihlížel hlavní rozhodčí, sršni se prali jak lvi a rozhodně utkání chtěli zvítězit a to pouze a jen fotbalovostí. Konečný výsledek není spravedlivý, ale sport už je takový. Z utkání jsme mohli odcházet se vztyčenou hlavou!!

pořičanyFK LITOL – Poříčany 3:0

Branky: 2x Jakubal, Hanzal K.

V tomto utkání jsme byli fotbalovějším týmem a ačkoliv tempo nebylo bůh ví jaké zaslouženě jsme zvítězili. Několik nadějných brankových příležitostí jsme si ještě dovolili neproměnit, ale vzhledem ke konečné výhře nás to nemuselo mrzet. Současné turnajové výsledky již slibovali nadějné umístění.

semiceFK LITOL – Sokol Semice 0:0

Utkání nenabídlo branku, ačkoliv k ní zejména náš soupeř neměl několikrát příliš daleko, ale Míra Říha v naší brance nedovolil soupeři se radovat. Semičtí nás spíše ubojovali, ale jejich odhodlání slavilo úspěch, jelikož my jsme za celý zápas snad neměli jedinou možnost vstřelit branku.

sataliceSatalice – FK LITOL 1:0

Jestliže v předchozích utkání jsme měli pověstné štěstí tak v tomto tomu bylo naopak. Vždy nám chyběl kousek. Jak v kombinaci, tak v zakončení a nakonec i při vstřeleném gólu soupeře, kdy se míč doslova doklouzal za brankovou čáru. Tento zápas byl soubojem o konečné druhé místo, ale jeho výsledek nás bohužel odsunul mimo stupně vítězů. To vypovídá o celkové vyrovnanosti celého turnaje.

Závěrečné hodnocení:

Michal Jareš (trenér FK Litol):
michalKluci v celém turnaji makali a chtěli se ukázat. Na pár hluchých míst všichni předvedli velice kvalitní výkony, a ačkoliv se hrálo na zrádném parketovém povrchu tak se s tímto sršni vypořádali více než dobře. Všichni si zaslouží pochvalu za to, co předvedli a konečné čtvrté místo není určitě zklamáním. Když si uvědomíme jak blízko jsme byli pódiovému umístění, o němž vlastně rozhodoval výsledek jediného zápasu tak nás musí těšit jak jsme celý turnaj zvládli.