FK lLitol (st. žáci) – Všejany/Straky 2:4 (0:2), 16. 10. 2022

Sestava: D. Holub (C) – M. Šmíd, M. Dvořák, A. Kos – M. Srp, A. Vostruha, F. Zich, M. Lepka, V. Karamon – T. Prokop, P. Pitra

Náhradníci: A. Šesták, A. Fér, V. Hejňák, M. Roza

Góly: 44´ M. Lepka, 68´ P. Pitra

V dalším utkání okresního přeboru starších žáků nás čekal soupeř ze Všejan/Strak. S tímto soupeřem jsme se již na jaře jednou setkali, kdy jsme na hostující půdě se soupeřem po bojovném výkonu prohráli 2:1, tudíž jsme měli soupeři co vracet. Před utkáním jsme věděli, že nás čeká zápas plný osobních soubojů, s běhavým a fyzicky vyspělým soupeřem. Zápas se navíc hrál na poměrně složitém, podmáčeném terénu, tudíž jsme se obávali, že ze zápasu se postupně stane spíše boj než fotbal.

Naše obavy se naštěstí nenaplnily. Do utkání jsme vstoupili poměrně dobře, drželi jsme balón na svých kopačkách a vyrovnali se soupeři v osobních soubojích. Postupem času ovšem přebral otěže zápasu soupeř, který hrozil hlavně ze závarů po rohových kopech a střelách z dálky. Právě jedna z dalekonosných střel soupeře skončila na břevně, od kterého se odrazila přímo na kopačky soupeřova útočníka – 0:1. Tímto okamžikem se kluci znovu nastartovali a začali sami hrozit na soupeřově polovině. Nejprve zahrozil rychlým únikem Péťa Pitra, bohužel jeho střela zaletěla těsně vedle tyče. Následně krásný „padající list“ vyslal Fíla Zich, se kterým měl brankář soupeře plné ruce práce. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a bohužel to byl znovu soupeř, kdo udeřil. Další dalekonosná střela skončila, ku překvapení všech, v levém horním rohu naší branky. Těsně před poločasem jsme to byli my, kdo měl další příležitosti. Nejprve se sám před brankářem zjevil Toby Prokop, který těsně minul. Následnou krásnou střelu zpoza vápna z kopačky Martina Lepky zkrotil hostující brankář.

O poločasové pauze jsme na kluky apelovali, že ztráta dvou gólů nic neznamená a není důvod zápas předem vzdávat. Po přestávce nás ovšem uzemnila poměrně diskutabilní penalta, ze které soupeř zvýšil už na 3:0. Vzápětí byla penalta odpískána i na druhé straně, se kterou si zkušeně poradil Martin Lepka. Na klucích bylo vidět, že s utkáním chtějí stále něco udělat a hnali se za kontaktní brankou. Soupeř si ale počkal na okénko v naší obraně a po prvotním výborném zákroku Dana Holuba přeci jenom dopravil míč do sítě. V závěru ještě korigoval skóre na 2:4 po pohledné kombinaci středem hřiště Péťa Pitra. I přesto, že jsme v závěru zariskovali a vrhli prakticky všechny síly do útoku, další gól jsme vstřelit nedokázali.

Navzdory výsledku kluky chválíme za jejich přístup, bojovnost a herní projev, který byl znovu velmi solidní. Do budoucna se musíme vyvarovat ztrát ve středu hřiště, ze kterých padly dva úvodní góly. Tyto situace ale vyplývají z naší nezkušenosti a snahy hrát kombinační fotbal ve všech částech hrací plochy, což budeme jednoznačně nadále podporovat i za cenu obdržených gólů.

Za předvedený výkon nemá smysl vyzdvihovat jednotlivce. Naopak bych po dnešku chtěl vyzdvihnout týmovost a charakter, které kluci v zápase předvedli.

Za speciální pochvalu naopak znovu stojí naše „fanouškovské jádro“, které kluky znovu podporovalo celý zápas, děkujeme!

Za realizační tým,

Roman Vosecký