FK Litol (dorost) – Jiskra Zruč nad Sázavou 1:0 (1:0) – 8.10.2022

Sestava: Haizler – Mazáček, Droberjar, Šesták – Rozlivek, Fárka, Janík, Haken, Šimon – Řehák © , Poustka

Střídající: Pokovba, Svoboda, Brzobohatý, Rovnaník, Roza, Shliapin, Zoubek

Góly za FK Litol: Poustka

V Topolech se minulou sobotu odehrál zápas se soupeřem z poměrně velké dálky – přijel až ze Zruče nad Sázavou. Hráli jsme doma a i vzhledem k postavení v tabulce jsme se cítili být favorité. Od první minuty jsme kontrolovali zápas a soupeři se nepovedlo naši branku ohrozit, kromě jedné dalekonosné střely, kterou vyslal soupeřův záložník na naší chybě na středu hřiště. Od začátku jsme se těšili, že z obrovské převahy, co se držení míče, vytěžíme i spoustu gólů, ale nestalo se tak. Selhávali jsme v koncovce a štěstí se nás usmálo až po dorážce hlavou Lukáše Poustky, který zahrál odražený míč od břevna soupeřovy svatyně a míč skončil v síti.

O poločase jsme v kabině zmínili právě to, že spalování stoprocentních šancí se rovná kiksu v obraně a že musíme začít proměňovat, jinak nás to může stát zbytečně body. I přesto se nám stejně nedařilo z vytvořených šancí v druhé půli skórovat.

Doufáme, že se v tomhle zlepšíme, herní projev v zápase nebyl vůbec špatný. Držte nám palce, v neděli hrajeme na hřišti prvního týmu tabulky! Tímto bych Vás na tento zápas chtěl pozvat, i když nehrajeme doma, budeme rádi za každou podporu. Pokud nás přijedete podpořit, pokusíme se Vám odměnit tím, co by nás mělo zdobit (a že tak hrát umíme…), a to pěknou kombinační hrou a vstřelenými brankami.

Budeme se těšit na vaši podporu. A kdo nedorazí, držte našim mladým sršňům palce!

Za trenérský tým

Martin Špecián