FK Litol
Oficiální stránky klubu

TJ Sokol Drahelice – FK Litol (st. žáci)- (9.10.22) 0:3 (0:3)

Sestava: M. Šmíd – A. Kos, M. Dvořák, A. Šesták – M. Srp, A. Vostruha, D. Holub (C), M. Lepka, R. Martínek – T. Prokop, P. Pitra

Náhradníci: A. Fér, M. Roza

Góly: 7´ M. Srp, 15´ a 19´ P. Pitra

Za krásného slunečného dne jsme vyrazili k dalšímu mistrovskému utkání do Drahelic. Soupeř, kterému se (zatím) výsledkově nedařilo. Bylo nám jasné, že se i přesto musíme mít na pozoru, a houževnatého soupeře nepodcenit. Zároveň jsme ale věděli, že pokud budeme hrát, tak jak umíme, utkání bychom měli s přehledem zvládnout. 

Jak je (bohužel) naším zvykem, do utkání jsme vstoupili vlažně a soupeře ihned pustili do šance, kterou naštěstí pro nás neproměnil. Jako pochvalu pro naší obranu se sluší poznamenat, že od této chvíle soupeře do jiné šance prakticky nepustila. Jak čas plynul, naše hra se začala postupně zlepšovat a netrvalo dlouho a vlastní územní i herní převahu jsme vyjádřili i gólově. Správného vysokého postavení a důrazu využil Marek Srp a svým premiérovým gólem ve starších žácích otevřel skóre zápasu. Vysoko hrající obraně soupeře jsme zatápěli zejména průnikovými přihrávkami, jednu z nich včasným vyběhnutím vystihl brankář soupeře, který ovšem dostal míč pouze k osamocenému Péťovi Pitrovi, který nádhernou střelou z 30 metrů přehodil vyběhnuvšího gólmana. Tento gól věnoval zároveň našemu zraněnému kapitánovi Jirkovi Hrabánkovi, kdy si na oslavu sundal dres, pod kterým měl vzkaz “Hraby, jsme s tebou”. Rozhodčí toto hezké, ale ve fotbale nepovolené gesto ocenil žlutou kartou :-). Obrázek hry se nadále neměnil a naši borci nadále diktovali tempo hry.  Vzápětí se znovu prosadilo naše útočné eso Péťa Pitra, který, jak je jeho zvykem, využil průnikové nahrávky, utekl celé obraně soupeře a přízemní střelou zvýšil na 0:3.

Do poločasu jsme tedy šli za příjemného vedení 3:0, které ale nemůže ovlivnit námi předváděnou hru ve druhém poločase, jak jsme si v pauze vysvětlili. Hráče jsme nabádali, abychom byli trpělivější a nehledali za každou cenu finální průnikovou přihrávku. Hráči tyto instrukce vzali za své a naše nadvláda nad míčem se ještě zvýšila. Bohužel se ale snížil počet šancí, které jsme si ve druhém poločase vyprodukovali. Naší nepřesností a soupeřovou obranou jsme se jen stěží dostávali do brankových příležitostí, a když jsme se dostali, tak jsme ztroskotali na špatném doteku s míčem nebo pozorném gólmanovi domácích. Zápas tedy skončil poločasovým skóre 0:3.  

Hra ovšem snesla vysoké měřítko, čemuž přispěl i velmi sympatickou kombinační hrou tým Drahelic a diváci se i přes složitý terén dočkali velmi pohledných akcí. 

Kluky chválíme, za předvedenou hru a koncentrovanost po celý zápas, v následujících týdnech se ale budeme muset věnovat hře do zavřené obrany, která nám v druhém poločase dělala problémy.

Zároveň jsme rádi, že jsme si mohli potvrdit, že máme v týmu dva “obojživelníky” a to Míru Šmída a Dana Holuba, kteří si pro tento zápas prohodili role, kdy první jmenovaný zamknul naší branku a druhý pro změnu přispěl ke kvalitní hře ve středu pole. Velkou pochvalu zaslouží také stále ještě mladší žák Maty Roza, který se za tři zápasy už stihl rozkoukat mezi většími kluky a předvedl výborný výkon.

V neposlední řadě znovu děkujeme našim fanouškům za jejich neutuchající podporu a zveme Vás na příští veledůležitý domácí zápas (16.10. v 10:00) s prvním týmem tabulky Všejan/Strak, budeme Vás potřebovat!

Za realizační tým, 

Roman Vosecký