FK Litol (starší přípravka) x Stratov – 11:9

Sestava: Švec F., Bašus J., Koch J., Linková A., Dančo P., Bašus M., Vondruška D., Fic J., Šípková K., Hladík M., Volkov M., Plch M., Voslář M.

Branky: Volkov 3x, Švec 2x, Bašus M. 2x, Plch 1x, Dančo 1x, Voslář 1x, Bašus 1x

O tomto utkání by bylo nejlepší napsat dva zcela rozdílné reporty. První by byl hodně negativní za první dvě třetiny utkání. V druhém by naši hráči byli chváleni do nebes za poslední třetinu.

Report č.1

Do utkání jsme opět vstoupili velmi špatně. Nechytili jsme tempo utkání, vše hráli ze stoje a pomalu, chodili do zbytečných kliček a v rozehrávce vytvářeli jednu chybu za druhou. Toho soupeř ze Stratova dokázal využívat a navyšoval svůj náskok. Po těchto dvou třetinách jsem si říkal, že snad jediným pozitivem na tomto utkání je to, že se vůbec odehrálo. Hřiště před utkáním vypadalo spíše jako zrealizovaný projekt na výstavbu bazénu v Lysé. Naštěstí neuskutečněný… Do třetí třetiny sršáni vstupovali se čtyř brankovým mankem a soupeř si asi už myslel, že body si v klidu odveze k vodojemu na kopečku za Lysou. Naprosto zaslouženě. A to náš brankář ještě spousty šancí pochytal. Jinak by byl rozdíl ještě vyšší.

Report č.2

Top fotbal to nebyl ani třetí třetinu. Ale vstoupil do ní úplně jiný tým sršních borců s obrovským nasazením, bojovností a chtíčem vyhrát. Do této třetiny jsme vyměnili sršního strážce naší svatyně a to bylo možná klíčové. Nový brankář zneškodnil všechny útoky stratovských, zklidnil rozehrávku a naopak náš předchozí lapač se proměnil v kanonýra a dvěma góly odšpuntoval kanonádu sršních střelců. Najednou začala pod sršními kopačkami hořet tráva a manko na soupeře se ztenčovalo. Utkání naši borci rozhodli v poslední minutě zápasu. Závěr to byl opravdu infarktový a zahřál diváky v chladném počasí. Klasik by řekl: konec dobrý, všechno dobý. Já mám z tohoto utkání spíše smíšené pocity. Snad budeme příští zápas předvádět hezký fotbal od první minuty a nebude, co řešit.