Jestřábí Lhota – FK Litol (dorost) 2:2 – 2.10.2022

Sestava: Prach – Mazáček, Svoboda, Šesták – Janík, Fárka – Rovnaník, Droberjar, Šípek -Šimon, Řehák, Střídali: Zoubek, Roza, Furgalák, Rozlivek, Pokovba
Branky: 49. Rozlivek, 76. Šípek

Poločas 1:0

Další soutěžní utkání jsme sehráli na hřišti v Jestřábí Lhotě. Chtěli jsme potvrdit naše umístění v tabulce a hlavně zlepšit náš fotbalový projev, který již dvě utkání není moc dobrý. Chtěli jsme do utkání vkročit tím co nás zdobí tj. aktivní hrou, rychlým napadáním, důrazem a kombinační hrou. první minuty utkání se nám i toto zadařilo a soupeř, který z nás měl vyloženě respekt chyboval a Vítek Šimon hned ve 3. minutě běžel sám na gólmana, ale bohužel neproměnil. Od tohoto okamžiku jsem náš tým nepoznával. Soupeř byl důraznější, rychlejší v kombinaci. Hlavně ve středu pole, kde jsem očekával, že budeme dominovat, nás soupeř jasně přehrával ve všech směrech. To celé vygradovalo ve 24.minutě kdy jsme nejprve totálně propadli v souboji ve středu hřiště, následně byli nedůrazní před naší brankou a nikým neatakovaný domácí útočník otevřel skóre 1:0. V tu chvíli jsem očekával, že nás tato inkasovaná branka trošku nakopne, ale opak byl pravdu. Dále jsme byli všude o krok později a tak nezbývalo nic jiného než zasáhnout do sestavy. Na plac jsme poslali již ve 30.minutě Leoše Rozlivka (ač to byl z naší strany velký risk, protože Leoš si ze zápasu áčka přinesl drobné zranění a nevěděli jsme jestli vydrží). Naštěstí kotník vydržel a Leoš musím říct, že ve zbytku utkání byl z našich hráčů ten nejlepší. Bohužel do poločasu jsme s výsledkem již nedokázali nic udělat a tak jsme šli do kabin poprvé v sezoně za nepříznivého stavu.

Po lehké letní bouřce v kabině jsme chtěli vidět ve druhém poločase jiný tým. Začátek se nám povedl a hned v 49. minutě Leoš Rozlivek vyrovnal na 1:1. V tu dobu jsme mohli zlomit utkání na naší stranu, ale bohužel jsme opět, jako již několikrát, zklamali ve vyložených šancích. A jak už to tak bývá, přisel trest. Nejprve přišlo varování, když domácí útočník běžel sám na Denise, ale ten ve spolupráci s vracejícím se Ondrou Šestákem vše zvládl, aby se o minutu později po totožné situaci skóre opět měnilo v náš neprospěch 2:1 pro domácí. V této fázi utkání to byl více boj než fotbal a my jsme šli alespoň za vyrovnáním. Po několika neproměněných šancích se nám to povedlo a v 76.minutě vyrovnal Martin Šípek. 2:2 S blížícím se závěrem nás ještě od pohromy uchránil Denis, když opět vytáhl jeden ze svých fantastických zákroků a skóre se již nezměnilo. Nutno dodat, že tentokráte jsme si výhru opravdu nezasloužili. Fotbal se nedá hrát jen na krásu, ale musí se přidat bojovnost, vůle a to obligátní srdíčko a to vše nám dnes chybělo.