FK Litol (st. přípravka) x TK Slovan Lysá nad Labem 9:4 (6.9.2021)

Sestava: Vostruha A., Bašus J., Bašus M., Vondruška D., Bernátek M., Nýdrle J., Sýkora V., Schötter S., Volkov M.

Branky: Volkov M. 4x, Bašus J. 2x, Nýdrle J. 1x, Bernátek M. 1x, Schrötter S. 1x

Na úvod sezony nám los určil soupeře z druhé strany nadjezdu – TK Slovan Lysá nad Labem. Již na trénincích před utkáním kluci vyprávěli, jak ve školách probíhají hecovačky na toto derby. O náboj zápasu bylo tedy postaráno již předem. V minulém soutěžním ročníku jsem neustále psal, jak nechytáme začátky utkání a musíme dotahovat soupeře hned první minuty. Tentokrát se karta obrátila a sršní letka proměnila hned první dvě střely na branku v góly. To žluto-černé borce uklidnilo a byla na nich znát větší fotbalová pohoda. Postupem času se utkání změnilo spíše v bojovné a plné osobních soubojů. Soupeř spoléhal na individuality týmu (které ani nestřídaly), na které se naši borci slétávali za účelem zneškodnění nebezpečí. Když neuspěl jeden sršáň, hned ho zastoupil druhý. Rozkaz zněl jasně – modří nesmějí proběhnout za každou cenu (samozřejmě podle pravidel kopané). Bojovnost se našim hráčům opravdu upřít nedala. Derby starších přípravek rozhodla produktivita. Hráči ve žlutých dresech své šance proměňovali nekompromisně. Zatímco soupeři se musí ještě dlouhou dobu zdát o chobotnici v litolské brance, která předváděla neskutečné zákroky. Díky všem za skvělé utkání!!!