FK Litol/Lysá (st. žáci) – Lovčice/Chlumec 3:2, 3.5.24

Sestava: Pivoňka V. – Pelichovský M., Kos A., Valtr V., Volf Š., Šmíd M., Prokop T., Robenek F., Štěpán A., Martínek R. (C), Hrabalová K.

Lavička: Schrötter S., Sodomka P., Hudec D., Roza M.

Góly: Martínek, Roza, Hudec

Za slunného sobotního odpoledne jsme hostili spojený tým Lovčic a Chlumce, tedy dosavadního lídra tabulky. Týdenní příprava nebyla z důvodů velkého množství zranění a počasí ideální, byli jsme proto zvědaví, jak se kluci s tímto zápasem vypořádají.

A vstoupili do něj vskutku skvěle, po svém tradičním skvěle načasovaném náběhu a úniku po pravé straně otevřel skóre kapitán Ráďa Martínek. Gól nám vlil do žil potřebné sebevědomí a náš výkon měl následující čtvrthodinku velmi dobré parametry. Poté se dostal skrze standardní situace do hry i soupeř, kdy nás dvakrát podržel dnes výborně chytající Vojta Pivoňka. Následně jsme sami udeřili. Odražený míč si ve skrumáži hráčů našel Maty Roza a přidal další branku – 2:0. Následně se u lajny prosmýkl Míra Šmíd a svou dělovkou z úhlu těsně minul vzdálenější tyč. Po dlouhém nákopu to byl ale soupeř, kdo se gólově prosadil a snížil na 2:1. Takto skončil i první poločas, troufl bych si říct, že zaslouženě.

V druhé půli se ovšem hra odehrávala převážně na naší polovině. Naštěstí, soupeř pálil jednu šanci za druhou, kdy buď ztroskotal na skvěle chytajícím Vojtovi, nebo netrefil bránu. Na naší straně stojí za zmínku neproměněný únik Fandy Robenka, který vystihl na půlce rozehrávku soupeře, gólman si ovšem s jeho pokusem dokázal poradit. Festival neproměněných šancí soupeře pokračoval až do chvíle, kdy jsme mu gól sami darovali chaotickou rozehrávkou a chycenou malou domů. Soupeř z tohoto nepřímého volného kopu z malého vápna vyrovnal na 2:2. Nás ovšem inkasovaný gól nijak nepoznamenal a dřeli jsme dál jeden za druhého. Bojovnost se vyplatila v 60. minutě, kdy se míč dostal k Domčovi Hudecovi, který obešel obránce a propálil brankáře. Závěr zápasu jsme i přes některé závary přečkali a dočkali se tak dalšího vítězství.

Nemá cenu si nic nalhávat, fotbalově jsme dnes lepší nebyli a ve výsledku jsme byli i tím šťastnějším týmem. Hráči se ale naprosto fyzicky vydali, bojovali jeden za druhého, a nakonec byli po zásluze odměněni. Jsem na kluky (a holky) opravdu pyšný, jakým týmovým a soudržným dojmem v sobotu působili, klobouk dolů.

Doufám, že si tuto bojovnost přeneseme i do dalšího utkání, kdy nás čeká derby s týmem AFK Milovice. Děkujeme všem našim fanouškům a těšíme se na vaši podporu i příští neděli 12.5. od 10:00 v Milovicích.