AFK Milovice B – FK Litol/Lysá (st.žáci) 5:3, 12. 5. 24

Sestava: Pivoňka V. – Sodomka P., Hudec D., Kos A., Schrötter S., Šmíd M., Roza M., Robenek F., Špeta J., Hrabalová K., Martínek R. (C)

Lavička: Štěpán A., Volf Š., Pelichovský M., Prokop T.

Góly: A. Štěpán (2x), Martínek

V neděli nás čekalo derby se sousedními Milovicemi. Před zápasem jsme si opakovali, že musíme nastoupit koncentrovaně a pokud možno diktovat tempo zápasu. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, jelikož Milovice, stejně jako my, na jaře neztratily ani bod a jejich jednoznačné výsledky hovořily za své.

Už od první minuty bylo znát, že si oba celky opravdu nic nedarují. Zápas se odehrával po celých 70 minut v brutálním tempu, které jsem v okresním zápase starších žáků asi ještě neviděl. Bohužel pro nás, soupeř byl od začátku efektivnější. Již ve 2. minutě po hezkém míči za obranu otevřel skóre, netrvalo dlouho a své vedení zdvojnásobil po rohovém kopu, kdy jsme si špatně přebrali hráče. Za 5 minut bylo vedení soupeře už třígólové, když se po povedeném centru prosadil hlavou znovu. Paradoxem je, že úvodních 20 minut bylo z naší strany fotbalovým výkonem jedno z nejlepších utkání jara. Dařila se nám výstavba hry, dostávali jsme se do nebezpečných situací, soupeř byl ale efektivnější a své šance proměnil.

Jestli si něčeho na našem týmu opravdu vážím, tak je to jeho válečnická mentalita. Spousta týmů by to za stavu 3:0 zabalila a vzdala, na hráčích ale nebyly vidět známky jakékoliv odevzdanosti. Naopak, chvíli poté snížil po krásné průnikovce Míry Šmída jarní kanonýr Ráďa Martínek. Netrvalo dlouho a střela Freda Štěpána, která se odrazila od tyče přeci jen skončila v bráně – 3.2. Zbývaly 3 minuty do konce poločasu a nastala pasáž, která ze zpětného pohledu určila vítěze zápasu. Soupeř hru po druhém inkasovaném gólu velmi zjednodušil a hrozil dlouhými nákopy na své tři extrémně rychlé útočníky. Dva z těchto nákopů se bohužel ujaly a soupeř tak za 3 minuty vstřelil 2 góly.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že ho chceme vyhrát a pokusit se celé utkání ještě zdramatizovat. Soupeř si už utkání ale nekomplikoval, hru ještě více zjednodušil a pokračoval v dlouhých nákopech, které pro nás představovaly permanentní nebezpečí. V 55. minutě se nám ještě povedlo snížit na 5:3 kdy se po závaru před brankou krásnou střelou z otočky prosadil Fred Štěpán. To bylo z naší strany bohužel vše, soupeř už utkání zkušeně dovedl do vítězného konce.

Všichni, stejně jako proti Lovčicím, ze sebe vydali absolutní maximum a tato prohra nás může maximálně motivovat do další práce. Já hráče za nedělní výkon nemůžu nic jiného než pochválit. Je příjemné sledovat, jak se drtivá většina z nich neustále zlepšuje. Pokud bych měl dnes vyzdvihnout jednotlivce, tak by to měl být Míra Šmíd, který byl ve středu hřiště skutečným srdcem našeho týmu. Útočil, bránil, bojoval, rozdával krásné přihrávky.

Znovu děkujeme našim fanouškům za podporu a zveme Vás na příští zápas který odehrajeme proti týmu Poříčan v neděli 19.5. od 10:00 na Slovanu Lysá. Kluci (a holky) tam znovu nechají vše.