FK Litol (dorost) : TJ Sokol Jestřábí Lhota – 2:1

Sestava:  Prach – Dvořák, Droberjar, Šípek – Fárka Hrabánek – Haken, Janík, Bašus – Šimon, Pitra  Lavička:   Řehák, Rovnaník, Rozlivek, Shliapin

Branky:  25. Šimon, 31. Fárka     Poločas 2:1

V krásném slunném sobotním dopoledni jsme odehráli další domácí utkání tentokráte byl soupeřem tým TJ Sokol Jestřábí Lhota. Naším cílem z tohoto utkání bylo jednoznačně získat tři body do tabulky, ale zároveň předvést výkon, kterým se budeme revanšovat našim fanouškům za nepovedený poslední domácí mač s Pečkami. Proto jsme tentokráte vsadili na rozestavení se třemi stopery, posílili střed zálohy v domnění, že budeme více držet míč na našich kopačkách a dostaneme soupeře pod tlak. Takto nastaveni v hlavách jsme vstoupili do utkání. A nutno říci, že tentokráte jsme od první minuty tahali jednoznačně za delší konec provazu a ukazovali soupeři kdo je v Topolech doma. Od první minuty jsme hráli celkem pěkný fotbal, hráli jsme naší kombinační hru , která měla opravdu parametry na které jsme zvyklí. Tj vysoké tempo, aktivita, spousta přihrávek a nátlak na soupeře. Bohužel našemu výkonu chyběla jen jediná věc, ale ve fotbale ta nejdůležitější, branky a to i přes několik vyložených šancí. Buď nám chyběl klid v zakončení nebo jsme nechali vyniknout a nutno říci, že fantasticky chytajícího golmana hostů. Nebýt jeho mohl skončit první poločas rozdílem minimálně šesti branek. No ale jak již to ve sportu bývá určilo naše neproměňování šancí další ráz utkání. Stále jsme byli lepším týmem a v 25. min jsme se konečně prosadili díky Vítkovi Šimonovi a o šest minut déle jsme vedli již o dvě branky, když se trefil Filip Fárka. Po této brance jsme ale bohužel přestali hrát a naší hloupou chybou nabídli soupeři šanci na snížení, který jí s díky přijal. Zbytek první půle pak byl z naší strany neurovnaný, nervózní a asi pod dojmem průběžného stavu pouze o gól i dost nefotbalový, ale vedení se nám podařilo udržet a do kabin se šlo za stavu 2:1

Do druhé půle jsme změnili rozestavení, protože jsme viděli, že soupeř není směrem do ofenzivy moc aktivní a my naopak chtěl soupeře „dorazit“. Opět jsme na hřiště vstoupili velice aktivně a dařila se nám kombinace, ale nervozita a nebo  laxnost v zakončení nám nedovolili přidat třetí branku a tím se uklidnit. Jak minuty běželi, bylo na našich kopačkách vidět stále více nervozity a nepřesností. Naštěstí směrem do defenzivy fungujeme poslední zápasy spolehlivě a tak jsme soupeři nedovolili žádnou šanci k vyrovnání. Naopak jsme to byli my, kdo stále ohrožoval soupeřovu branku avšak festival zahozených šancí byl neskutečný. Napočítal jsme minimálně 12 zahozených vyložených brankových příležitostí a díky tomu jsme až do poslední minuty museli být koncentrovaní a neudělat žádnou zbytečnou chybu, která by nás stále body. To se nám povedlo a připsali jsme si další důležité body to tabulky.

Takže  závěrečné hodnocení utkání je: Velká spokojenost s předvedenou hrou, tedy ve větší části utkání. Spokojenost s defenzivní činností, až na jednu hrubou individuální chybu. Ale obří nespokojenost s proměňováním vytvořených šancí a na to se musíme zaměřit v tréninku, abychom příští víkend byli opět úspěšní.