FK Litol – FK Bohemia Poděbrady B 1:1 (1:0) 23. 10. 2022

Sestava: D. Holub (C) – M.Šmíd, M. Dvořák, A. Šesták – V. Hejňák, A. Vostruha, F. Zich, M. Lepka, T. Prokop – P. Pitra, A. Fér

Náhradníci: M. Roza, R.Martínek, Z. Šípková, A. Kos

Góly: 29’ Lepka 1:0, 37’ Táborský 1:1

Očima fanouška:

V neděli k nám zavítal soupeř z lázeňského města a to celek FK Bohemia Poděbrady. Papírově se očekával vyrovnaný zápas, protože oba týmy měly před zápasem shodný počet bodů. To je tak vše, co mohu říct, jelikož jsem dorazil až na zápas, protože jsem dlouho snídal.

Od prvních minut bylo jasně patrné, že domácí trenérské duo kladlo svým svěřencům na srdce, aby hráli kombinační hru a zbytečně se míče nezbavovali. Byl jsem příjemně překvapen, jakým způsobem kluci rozehrávali a dokázali se vymanit i ze soupeřova napadání. Bohužel toto moc neplatilo pro soupeřovu polovinu hřiště, a tak se na gól čekalo poměrně dlouho. Až ve 29. minutě se Martin Lepka za vápnem podíval a poslal brankáři soupeře pozdrav, který skončil v síti. Další pokusy zůstaly neproměněny.

Do druhého poločasu vstoupili mladí sršni lehce ospale a soupeř toho ve hned ve druhé minutě využil. Líbilo se mi, že to nijak neovlivnilo psychiku týmu, který se dál snažil svou hrou dostávat k soupeřově bráně. Obrana soupeře byla ovšem poctivá a další gól už si dát nenechala. Body se tak rozdělily a oba týmy jich stále mají stejně.

Rozhodně bych chtěl kluky pochválit za předvedenou hru na vlastní polovině a okolo půlící čáry. Směrem dopředu je ale stále na čem pracovat. Věřím, že v dalším zápase se jim v útoku povede lépe a získají plný počet bodů.

Matyáš Pokorný, zaujatý fanoušek