FK Litol (dorost) x Hrubý Jeseník/Všechlapy

8.9.2019  10:00 hřiště Litol

Sestava: Haizler-Mazáček, Furgalák, Špitálník,-Droberjár, Šubrt, Lepka, Plechl, – Poustka, Hejzlar, Řehák   Střídal: Král, Furgalák M., Němec

Branky:  7. Šubrt, 40. Hejzlar, 60. Špitálník, 80. Řehák  Poločas:2:3

Třetí klání podzimní části okresního přeboru jsme konečně odehráli před vlastními fanoušky. Soupeřem nám byl spojený tým Hrubého Jeseníku a Všechlap.

Utkání bych rozdělil a hodnotil na dvě  různé části. První část byl absolutně nepovedený vstup do utkání, kde jsme vůbec neplnili to co jsme si před utkáním řekli v kabině a to vyústilo asi v nejhorších 35 minut výkonu týmu v tomto roce. Již ve 3. minutě jsme inkasovali branku po našem hrubém zaváhání. Na tuto branku jsme dokázali zareagovat již v 7. minutě vyrovnávací trefou Šubrta. V tuto  chvíli jsem si myslel, že se konečně probudíme a začneme předvádět fotbal který umíme, ale opak byl pravdou. Dělali jsme velké hrubky, neplnili vůbec žádné taktické pokyny. Střed hřiště jsme nepochopitelně vyklidili a ve 12.  minutě opět prohrávali a to nebylo vše. V následujících minutách si navíc vytvořil několik tutových  šancí a jen díky skvělému Haizlerovi v bráně a nepřesnosti hostujících útočníků jsme byli  stále na dostřel. To se ovšem změnilo v 24. minutě kdy nám soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Následně jsme přežili další  šanci soupeře a ve 40. minutě korigovali na 2:3 a za tohoto stavu šli do kabin.

Druhá část se mi hodnotí o dost lépe. Po poločasovém pohovoru s hráči jsme do druhé půle nastoupili jako vyměnění a od této chvíle jsme počítali  šance jen my. Hra měla konečně parametry, které jsem od týmu očekával. To znamená nasazení, důraz, bojovnost a hlavně fotbalovost. Sice jsme opět neproměňovali šance, ale díky tomu co jsme předváděli jsem věřil, že zápas otočíme. V 60. minutě jsme si k tomu pomohli standartní situací, kdy se po rohovém kopu prosadil Špitálník a vyrovnal na 3:3. Po tomto gólu nám narostla křídla ještě víc a soupeře jsme doslova nepustili za půlku ale dát vítězný gól ne a ne. To se nám povedlo v 80. minutě, když se k nám přiklonilo to pověstné štěstí a tečovaná  střela Řeháka zapadla za brankáře hostí 4:3.

Závěrem bych chtěl pozvat všechny na vložené derby s týmem Semic, které odehrajeme ve čtvrtek 12.9. na našem hřišti.