FK Litol
Oficiální stránky klubu

FK Litol (dorost) : AFK Semice (2:3)

Sestava: Haizler-Steiner, Furgalák, Špitálník,-Mazáček, Šubrt, Hejzlar, Němec, – Poustka, Lepka, Řehák Střídal: Král, Furgalák M., Droberjár, Plechl, Rozlivek

Branky: 2. Lepka, 43. Rozlivek Poločas:2:1

Do dnešního utkání jsme vstoupili velice aktivně a hned ve druhé minutě se ujali vedení po dorážce Lepky. I nadále jsme byli lepším týmem a vytvářeli si gólové akce, ale bohužel jsme opět doplatili na neproměňování našich brankových příležitostí. Jak už to v takových případech chodí přišel trest. Po naší špatné rozehrávce přišel rychlý kontr soupeře, který jsme zastavili nedovoleně v pokutovém území a z nařízené penalty bylo srovnáno. Přesto jsme do kabin odcházeli spokojenější, když se těsně před poločasem trefil Rozlivek.

Do druhé půle jsme bohužel nevstoupili dobře a soupeř zjednodušil hru, začal nakopávat dlouhé míče na své urostlé útočníky, kteří využili svou výškovou převahu a dostali nás pod tlak. Přesto jsme se ještě 2x radovali ze vstřelené branky, ale v obou případech předčasně, když sudí Růžičková ani jednu naší branku na pokyn pomezního neuzlala. (Doufejmě, že komise rozhodčích na svém zasedání po shlédnutí videozáznamu nám dá za pravdu a uzná že asistent hrubě chyboval 🙂 bohužel body nám to již nevrátí). Od této chvíle bohužel počítali šance jen semičtí a netrvalo dlouho a bylo srovnáno, když se soupeř prosadil precizně zahraným “přímákem”. To bohužel ještě nebylo vše a v 90. minutě jsme si nepohlídali rohový kop a bylo to 2:3.

Závěrem: fotbal je někdy krutý a v tom je i krásný. V dnešním zápase můžu klukům vytknout snad jen to, že nedokážeme proměnit spoustu šancí, ale nasazení, bojovnost a touhu uspět nikoli. Dnes se to pomyslné štěstí přiklonilo na stranu soupeře, příště to při takovém nasazení může být obráceně. Nic se neděje a tři ztracené body zkusíme získat hned v sobotu v Městci.

Tomáš Zikmund
trénér