FK Litol (dorost)- TJ Hrubý Jeseník 7:0 (5:0)

Sestava:  Prach – Šesták, Svoboda,Šípek – Fárka, Droberjar – Šimon, Janík, Hejzlar – Poustka, Řehák       Střídali: Pokovba, Šubrt, Haken, Rozlivek

Branky: 2. Droberjar, 20. Řehák, 23. Šimon, 26. Poustka, 42. a 73. Janík, 88. Fárka

V dalším utkání okresního přeboru dorostu se nám postavil do cesty soupeř z Hrubého Jeseníku. Do utkání jsme jako již poslední dobou již tradičně vstoupili velice aktivně a i tentorkát se na branky dlouho nečekalo. 2. min a krásná střela Jirky Droberjara 1:0. Náš tým opět předváděl hezký kombinační fotbal v pohybu. Fotbal plný nahrávek. Bohužel nám ale v úvodních 20ti minutách chyběl klid v koncovce. To se změnilo mezi 20. a 26. min. V tomto rozmezí jsme udeřili celkem 3x. nejprve se prosadil Řehák, po něm Šimon a Poustka. Do poločasu se ještě trefil Janík a do kabin jsme opět odcházeli s luxusním náskokem.

Druhý poločas utkání byl podobný jako ten první. Kluci hráli svojí hru, soupeře nepouštěli do žádných nebezpečných akcí a naopak sami jsme si vytvářeli střelecké příležitosti. Dlouho jsme však branku netrefovali a nebo se činil hostující golman. Nakonec se přece jen skóre měnilo i ve druhém poločase a to hned 2x po brankách Janíka a Fárky. Skóre tohoto utkání opět 7:0 pro naše borce.

Po tomto utkání musím hráče jen a jen chválit. Poslední týdny předvádí fotbal, který my trenéři chceme vidět. Je vidět, že tvrdá a poctivá práce v každém tréninku přináší své ovoce. Zlepšení je na klucích ve všech herních činnostech a dokazují to v každém utkání a to nejen ve své kategorii, ale dokazují to i v utkáních mužů ať už za B-tým nebo A-tým. Důkazem toho budiž nedělní utkání mužského B-týmu proti TJ Sokol Stará Lysá. Kde všichni nominovaní dorostenci předvedli skvělé výkony a svou šikovností pomohli k remíze 3:3.

Závěrem bych Vás fanoušky rád pozval na fotbalovou sobotu 14.5. Nejprve od 10.15h nastoupí náš dorost v tradičně náročném a vyhecovaném derby proti Sokolu Stratov a od 17.00h nastoupí náš A-tým mužů  v klíčovém utkání v boji o postup do Okresního přeboru proti JT Křinec