FA Cidlinská – FK Litol (dorost) 0:5 (0:1)

Sestava: Prach – Šesták, Droberjar, Šípek – Hejzlar, Janík, Fárka, Šubrt, Šimon – Řehák, Haken

Střídající: Pokovba, Rozlivek, Svoboda

Do Sán jsme jeli s jediným cílem, získat 3 body. Po posledním zápase, kdy jsme po vyrovnaném výkonu nakonec prohráli se soupeřem ze Smidar 0:1 a neproměnili spoustu šancí, jsme si chtěli spravit chuť a vykročit vstříc vytouženému postupu.

Tento den bylo neskutečné vedro a dusno a upřímně ani terén nebyl zrovna ideální. Tráva vysoká a květin, že by si člověk klidně mohl vedle hriště otevřít květinářství, nás přeci jen neodradily a od začátku jsme měli míč na našich kopačkách a kontrolovali hru. V poslední době nás trápí koncovka a i v tomto zápase to od začátku nebylo jinak. Vytvářeli jsme si postupně jednu šanci za druhou, ale taky se nám dařilo jednu za druhou spalovat. :-/ I přesto se nám podařilo do poločasu alespoň jednou rozvlnit síť (díky Kubovi Řehákovi) a tak jsme šli do kabin za stavu 0:1 v náš prospěch.

O poločasové přestávce jsme apelovali na proměňování šancí a že hlavně nesmíme usnout na vavřínech. Soupeř, který neměl k dispozici zrovna široký kádr, se potýkal s problémy. Nejdříve kvůli zranění odstoupil jeden hráč, následně se druhý nechal po dvou žlutých kartách zbytečně vyloučit. Tyto dvě události předznamenaly další vývoj utkání. Oslabený soupeř čelil jednomu útoku z naší strany za druhým a během několika chvil se nám podařilo dát další 4 branky a bylo to 0:5. A to ještě Vasyl, který si ten den chtěl dát gól, neproměnil penaltu. Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, rozhodli jsme se probrat situaci s trenérem soupeře a následně i s rozhodčím a shodli jsme se, že hrát 90 minut za této konstelace nedává prostě smysl, nikoho to nebavilo, nikomu to nic nedalo, a proto rozhodčí po této naší vzájemné dohodě ukončil utkání předčasně. Dát oslabenému soupeři 15 gólů není náš styl.

Vzhledem k tomu, že náš největší (tabulkový) soupeř Sokoleč prohrál na své půdě vysoko 3:8, věděli jsme jednu věc, POSTUP nás nemine!

Velké díky patří našim hráčům, protože tento cíl jsme si před sezónou stanovili a podařilo se nám to splnit, a to dvě kola před koncem soutěže! Všichni se tedy těšíme na to, až budeme hrát krajskou 1.A třídu. Všichni si to za to neskutečné množství práce a času zasloužíme.

Prosíme fanoušky, aby nás přišli podpořit ať už tuto sobotu, kdy doma přivítáme právě Sokoleč, ale ideálně i na poslední utkání sezóny příští čtvrtek, kdy hrajeme na Slovanu Poděbrady.

Ještě jednou díky za skvěle odvedenou práci a jsme hrdí na to, jakou máme v dorostu partu. Protože „Ne jedinec, ale parta vítězí…“.