FK Litol (dorost) – Sokol Nepolisy 20.9.2020 (3:2)

Sestava: Haizler – Fárka, Mazáček, Špitálník – Němec, Šubrt (C), Hejzlar, Rozlivek – Poustka, Řehák, Lepka

Góly za FK Litol – J. Němec, 2x L. Lepka

Hráno: 20.9.2020 hřiště FK Litol

Skore: 3:2 (2:1)

V neděli ráno k nám na hřiště V Topolech dorazil soupeř, který lze papírově kategorizovat jako slabší, protože výsledkově se mu zatím příliš nedaří. Před zápasem jsme se s kolegou trenérem báli podcenění soupeře a i vzhledem k přístupu některých borců v předzápasové rozcvičce jsme byli nuceni apelovat právě na to, aby naši hráči soupeře nepodcenili a předvedli od první minuty to nejlepší, co v nich je.

Do zápasu jako takového náš tým vstoupil relativně aktivně a během prvních 16 minut jsme se radovali z dvoubrankového vedení (trefil se Jenda Němec a v poslední době střeleckou formou oplývající Lepin). Vše vypadalo tak, že soupeře tzv. „přejedeme“, protože šancí, které jsme si v první půlhodině vytvořili, byl nespočet. Kdybychom za prvních třicet minut vedli 5:0, nikdo by se nedivil. Jenže k tomu, abychom dali gól, musíme trefit bránu. To se bohužel nepodařilo hned několika našim klukům za sebou.

To, co však přišlo záhy, bylo minimálně pro nás na lavičce velice stresující a nervy čechrající :-). Přestali jsme běhat, nabízet se pro míč, soubojů jsme se pouze zúčastňovali a nebyla vidět na našem týmu vůbec snaha předvést to, co se celou dobu učíme, kombinační fotbal. Jako kdybychom najednou vše zapomněli. To vše nakonec soupeř zužitkoval a v poslední minutě prvního poločasu snížil rozdíl skóre na 2:1.

V kabině jsme si museli o poločasové přestávce opět říci, co chceme a jak máme hrát, nicméně na předvedené hře v druhé půli to nebylo vůbec znát! Celou druhou půli jsme se trápili a soupeř dokázal dokonce srovnat skóre na 2:2. Je pravda, že se nám přestalo dařit ve vytváření šancí a celkově nebyl zbytek zápasu pro oko diváka atraktivní.

Nakonec jsme přeci jen Nepolisy výsledkově přetlačili a dali vítěznou branku na 3:2. Trefil se opět Lukáš Lepka.

Musím poděkovat týmu za 3 body, které se samozřejmě počítají, nicméně s výkonem podobným tomu dnešnímu nejsilnější soupeře, co máme v soutěži, rozhodně nepřehrajeme!

Našemu dnešnímu soupeři – Nepolisům bych chtěl pogratulovat k bojovnému výkonu. Na vítězství jsme se moc nadřeli a s kolegou trenérem doufáme, že tento nepovedený výkon byla spíše výjimka a v dalším zápase s Hrubým Jeseníkem nastoupí úplně jiný tým. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit.