FK Litol (dorost) – SK UNION Čelákovice (6:2) -22.10.2022

Sestava:  Haizler – Šesták, Svoboda, Šípek – Rozlivek, Fárka – Poustka, Janík, Prach -Lepka, Řehák,   Střídali:  Roza, Furgalák, Brzobohatý, Mazáček, Šimon, Haken, Rovnaník

Branka:  12. Janík, 23. Prach, 28. a 45+1. Řehák, 45. Lepka, 46. Fárka  Poločas 5:1

V sobotním deštivém dopoledni jsme sehráli další soutěžní utkání s týmem UNIONU Čelákovice. Tedy se soupeřem, který patří do absolutní špičky naší soutěže. Věděli jsme, že po nevydařeném utkání ve Vyžlovce nás čeká další nesmírně těžký soupeř. To se potvrdilo ihned po začátku utkání, když jsme se dostali pod tlak a první minuty utkání nebyli schopní podržet míč a natož ohrozit bránu soupeře. Za to UNION během několika minut nasbíral několik střeleckých pokusů, ale Šimon od první minuty ukazoval, že dneska bude těžké mu dát gól. Z tlaku soupeře jsme se vymanili tím nejlepším způsobem. 12. min rychlý kontr po ose Lepka, Řehák, který milimetrovým centrem našel Janíka a vedli jsme 1:0. To soupeře zaskočilo a hra se vyrovnala. Hosté stále zkoušeli ostřelovat naší branku, ale již to byli střeli ze střední vzdálenosti se kterými si Šimon dokázal bez problémů poradit. I my jsme si dokázali vytvořit několik náznaků šancí a v 23.min jsme opět udeřili a to když se sám před brankářem zjevil Lepka, který bohužel v jasné šanci nechal vyniknout brankáře hostí, ale Prach (ano čtete dobře – náš brankář Denis hrající dnes v poli) byl na správném místě a bylo to 2:0. To nám vlilo krev do žil a o pět minut později přidal třetí gól znovuzrozený kanonýr Řehák. Bohužel tato branka nás malinko ukolébala a dovolili jsme soupeři snížit v 38min. na 3:1. Od této chvíli měl více ze hry soupeř, ale my předvedli fantastický závěr první půle. Nejprve v 45.min se dostal za obranu soupeře Lepka a upravil na 4:1 a ještě v nastaveném čase po chybě hostů při rozehrání rohového kopu a skvěle sehrané brejkové situaci přidal pátý gól Řehák.

Do druhé půle jsme vzhledem k výsledku upravili naše rozestavení a udělali jednu změnu s sestavě. Apelovali jsme na hráče, že je potřeba hrát v klidu a zodpovědně zezadu a hosty nepustit ke snížení. To jsme splnili do puntíku a naopak hned po rozehrání druhého poločasu zvýšil na 6:1 Fárka. V tu chvíli bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Soupeř se stále snažil s výsledkem něco udělat a dnes bojovně a s nadšením hrajíci kluci mu dovolili pouze korigovat na konečných 6:2.

Pro nás je tento výsledek velice povzbuzující, jelikož jsme porazili soupeře, který myslí na nejvyšší patra tabulky. Soupeře, který je velice fotbalový a nutno dodat, že i v tomto zápase to dokazoval. Nicméně my trenéři tentokráte musíme pochválit kluky za velice disciplinovaný, bojovný výkon a v neposlední řadě a to musím říci konečně za proměňování vytvořených šancí. I když je stále co zlepšovat, tak dnes musím kluky opravdu pochválit hlavně za bojovnost.

Závěrem Vás všechny chci pozvat v sobotu 29.10. na další utkání, které odehrajeme v Ostré se sdruženým týmem Ostré/Lysé. Jedná se o opravdové derby, ve kterém chceme urvat všechny tři body a definitivně potvrdit, že i jako nováček soutěže patříme na místo které nám momentálně v tabulce patří. Přijďte nás podpořit