FK Bohemia Poděbrady – FK Litol (st.žáci) 3:4 (23. 4. 2023)

Sestava: D. Holub, R. Martínek, M. Šmíd, A. Šesták, M. Roza – J. Hrabánek (C), T. Prokop, M. Lepka – A. Fér, P. Pitra, F. Zich

Lavička: A. Vostruha, J. Špeta, S. Schrötter

Další mistrovský zápas jsme sehráli na hřišti Bohemie Poděbrady. Zápas se hrál na travnatém hřišti, které svými rozměry spíše připomíná letiště. Plocha byla ale perfektně připravena, tudíž jsme se těšili na kvalitní fotbalové klání.

A prvních 10 minut zápasu bylo z naší strany opravdu kvalitních. Po důrazném pressinku celého týmu se prosadil, nutno podotknout, že nejspíše z ofsajdu, Péťa Pitra. Po další přímočaré akci a samostatném úniku následně kladenským nártem navýšil naše vedení Fíla Zich a začal tím své nedělní gólové představení. Bohužel tento gól jako by naše kluky uspal a zbytek poločasu byl z naší strany velmi vlažný. Chybělo nám všechno, co nás prvních 10 minut zdobilo, chuť, snaha, pohyb i fotbalová kvalita a jen dílem náhody dal po našich několika ležérnostech v obraně pouze jeden gól.

Po poločasové důraznější promluvě do duší hráčů do druhého pohledu nastoupilo jiné mužstvo. Od první minuty druhé půle jsme soupeře napadali a nutili k chybám, bohužel kvůli nepřesnostem a laxnosti některých hráčů jsme skóre nenavýšili. Naopak soupeř těžil z rychlosti svého útočníka. A z jednoho takového útoku se soupeř po centru přes celé naše vápno prosadil a vyrovnal na 2:2. Kluci pokračovali ve snaživém výkonu bohužel naše kombinace a průnikové nahrávky většinou ztroskotaly na naší nepřesnosti. Naštěstí pro nás se po jednom odraženém balonu dostal míč přímo k nohám Fíly Zicha, který nám ukázkovým lobem v plné rychlosti ala Erling Haaland (nebo Standa Tecl) vrátil vedení. Klobouk dolů. Následně se zápas trochu otevřel a šance střídala šanci na obou stranách. Za zmínku stojí například, přímý kop Jirky Hrabánka, který orazítkoval tyč, nebo zákrok Dana Holuba a následná nepřesná dorážka soupeřova útočníka. Soupeř se přesto vrátil do zápasu prakticky identickou akcí, kdy znovu po centru a špatném přebrání útočících hráčů vyrovnal na 3:3. Jelikož zbývalo asi 15 minut dokonce a ani jeden z týmů remízu nechtěl, bylo pravděpodobné, že některý tým gól ještě přidá. Když jsme přežili dvě nebezpečné šance soupeře, převrátili jsme vedení na svou stranu asi nejhezčí akcí zápasu započaté dlouhým míčem Dana Holuba, následnou povedenou kombinací na trase Férák – Péťa – Fíla se zakončením na zadní tyč posledního jmenovaného, čímž Fíla Zich zkompletoval svůj první hattrick této sezony.

Do dalších zápasů musíme zapracovat na bránění a koncentraci po celý zápas, jelikož opakovaně u některých hráčů v průběhu zápasu dochází z nepochopitelných důvodů k jejímu výpadku.

Naopak za pochvalu stojí výkon Fíly Zicha, který byl za své enormní nasazení a fotbalově komplexní výkon odměněn třemi góly, dobrá práce!

Další mistrovské utkání nás čeká 7. 5. proti druhému týmu tabulky z Městce Králové.