Budu spokojen s horní polovinou tabulky, říká nový hrající trenér Jan Knobloch

KnoblochJan Knobloch, nový litolský lodivod v pozici hrajícího trenéra, který přebírá štafetu po úspěšném trenérovi Pavlovi Jarešovi. S jakou vizí nastupuje do funkce, co vše bude chtít změnit a co naopak zachovat. Jaké jsou jeho cíle v nadcházející divizní sezoně, tentokrát však nově ve skupině „C“.

Honzo, mohl by ses v úvodu litolským fanouškům trochu představit? Kde všude jsi působil?

Jsem odchovancem RMSK Cidlina nadále jsem prošel kluby Slavie Praha, Union Cheb, Viktorka Žižkov, Marila Votice, Michalovce, Převýšov, Česká Lípa a naposledy jsem působil v Louňovicích.

Jak se zrodil tvůj přesun k litolskému týmu?

Oslovil mě pan manager Josef Borecký a jelikož zde stavím domek a nechtěl jsem momentálně nikam dojíždět nabídku jsem přijal.

Mezi trenéry jsi nováčkem. S jakou vizí nastupuješ do svého premiérového trenérského angažmá?

Úplným trenérským nováčkem nejsem. Již jsem trénoval okresní přebor v Městci Králové.Mám svůj pohled na fotbal a ten bych rád přenesl na hřiště. Mam rád rychlou kombinační hru s určitou mírou ofenzivního rizika.

Zároveň jsi hrající trenér. Nebude trochu problém vykonávat při utkání funkci trenéra a hráče zároveň?

Věřím tomu, že jsem již tak zkušený, že si s tím poradím. Navíc můj pohled z trenérské lavičky mi bude dělat asistent Michal Bodlák.

V minulé sezóně skončili Litolští na 12. příčce. Byla by z tvé strany s tímto umístěním spokojenost?

Říkám upřímně, že ne. Byl jsem zvyklý hrát vždy o nejvyšší příčky, ale jsem realista budu spokojen s horní polovinou tabulky.

Nastupuješ na lavičku po dlouholetém úspěšném trenérovi Pavlu Jarešovi. V čem bys na něho chtěl navázat a co bys naopak změnil?

Vím, že pan Jareš je zde ikona a vydržel zde dlouhou dobu, ale na druhou stranu byl jsem několikrát v Litoli na utkání a styl jakým se jeho tým prezentoval není můj šálek kávy, takže těžko soudit stupeň úspěšnosti. Radši bych zůstal sám sebou.

Litolští již polykají tréninkové dávky. Jak jsi zatím s tréninky spokojený?

Po prvních trénincích jsem byl slušně řečeno rozladěný z toho kolik nás bylo, ale momentálně po zařazení noviců začínám být s přístupem velice spokojený.

K letní přestávce patří také příchody či odchody určitých hráčů. Můžeš objasnit současnou litolskou situaci?

Odchodů je přehršel, ale asi až na téměř jistý odchod Michala Bohdana do Polabanu Nymburk mě nikdo scházet nebude. Co se týče příchodu je vše na manageru Boreckém. Já za velké pomoci Michala Jareše, jsem s ohledem na finanční možnosti klubu přivedl do mužstva, myslím si, velice kvalitní fotbalisty jako Šmidrkal, Sabó, Voříšek, Miškovský a snad i já. Zbývá už jen „maličkost“, a to všechny hráče dotáhnout na hostování.

Už od jarní části sezóny hrají Litolští v azylu v nedaleké Lysé nad Labem. Vidíš v tomto dočasném „vyhnanství“ nějaký handicap?

Nevidím. Samozřejmě Litolský stánek je jen jeden, ale pro fotbal, který budeme chtít předvádět by nám měl Lyský stadion vyhovovat.

Litolský tým byl založený především na srdci, partě a bojovnosti. Myslíš si, že to bude fungovat i nadále?

Toto jsou základní předpoklady pro úspěch týmu a věřím, že to zůstane a přidáme navíc pěkný kreativní styl fotbalu.