Za mým odchodem stojí odlišný pohled na fotbal, říká Jan Knobloch

KnoblochHrající trenér Jan Knobloch skončil ve své funkci již po osmi odehraných kolech. Z jakého důvodu se vzdal předčasně své funkce, co vše se mu povedlo a co naopak nepovedlo a kam povedou jeho další fotbalové kroky. To vše v následujícím rozhovoru.

Na litolské lavičce jsi strávil pouhých osm kol. Co stojí za tvým odchodem?
Za mým odchodem stojí odlišný pohled na fotbal s panem Boreckým.

Jak bys zhodnotil dosavadních osm zápasů? Kde nejvíce tlačila Litol bota?

Prvních pět zápasů bych po herní stránce hodnotil vcelku pozitivně bohužel s malým bodovým vyjádřením. Budovali jsme nový tým takřka od nuly a byl potřeba čas. I po osmi kolech jsme však kontakt se středem tabulky neztratili, tudíž si myslím, že bychom šli jen a pouze nahoru.

V Nymburském deníku ses vyjádřil, že jsi chtěl v Litoli změnit pohled na fotbal. Můžeš tento pojem nějak obšírněji rozebrat?

Mám rád když se dělá fotbal s nějakou koncepcí a ne, že se zachraňuje soutěž za každou cenu na konci sezony za podivných souher náhod. Buď na soutěž mám ať kádrem či zázemím nebo ne.

Přesto, co se v uplynulých osmi kolech povedlo a co naopak?

Byl jsem spokojen s tréninkovou morálkou a s chutí jakou kluci pracovali. Nespokojen jsem byl s koncentrací ve druhých poločasech a s přístupem vedení.

Litolské vedení přivedlo před sezónou několik tebou vybraných posil (Šmidrkal, Sabó, Bobek, Miškovský). Bylo tebou naznačeno, že tento tým má na klidný střed divizní tabulky. V čem byl tedy problém?

Myslím, že byl potřeba čas a ještě ideálně jeden stoper na kterého jsem čekal od začátku přípravy.

V letních měsících opustil litolský tým kanonýr Ježek. Nebyl odchod tohoto zkušenějšího hráče citelnější, než se zprvu mohlo zdát?

Standa mohl být v kádru a věřím, že by nám fotbalově třeba pomohl, ale pro mě je na prvním místě charakter hráčů a mužstva. Standa se mi přihlásil dva dny před prvním zápasem kdy se hraje. Takovou představu já neměl.

Kam povedou dále tvé kroky? Budeš někde trénovat, nebo se spíše vrátíš na travnatý plac výhradně jako hráč?

V tuto chvíli netuším.

Co bys do budoucna popřál litolskému fotbalovému klubu?

Určitě ať se daří, ale hlavně člověka v čele který nedělá fotbal jen pro své ego, ale s rozumem a koncepcí.