Stratov – FK Litol (dorost) 0:1

Sestava: Prach – Šesták, Svoboda, Šípek – Droberjar, Fárka, Šimon, Šubrt, Rozlivek – Řehák, Haken,

Střídali: Poustka, Král, Janík, Rovnaník, Furgalák

Branky: 77. Šimon

Poločas 0:0

Ke druhému utkání jarní části okresního přeboru dorostu jsme cestovali opět na půdu soupeře. Tentokrát nás čekalo derby se sousedním Stratovem. Tedy s týmem, který nás jako jediný na podzim dokázal připravit o body při remíze 1:1. I toto utkání bylo velice bojovné a moc fotbalové krásy nepobralo. Naši kluci byli fotbalovější, ale na těžkém terénu se nám kombinace vůbec nedařila. Hlavně ve středu hřiště jsem nebyli dostatečně rychlí a přesní z čehož pramenilo na můj vkus až příliš mnoho faulů a standartních situací soupeře. Po jedné z nich se ocitl domácí útočník úplně sám před Prachem, který ovšem vytáhl bravůrní zákrok a náš tým podržel. I my jsme však v první půli měli několik hodně slibných šancí na to vstřelit první branku utkání. Bohužel se opět projevila bolest ze zimní přípravy a posledních týdnů, tedy proměňování šancí a nutno dodat, že i domácí brankář vytáhl několik úžasných zákroků. Tím pádem se do kabin šlo za stavu 0:0.

Obraz hry druhé půle se od té první příliš nelišil. Domácí se soustředili více na obranu a snažili se nás zaskočit dlouhými nakopavanými míči se kterými si naše defenziva dokázala poradit. My jsme se stále snažili najít skulinku v obraně domácích, ale buď jsme nebyli dostatečně přesní nebo důrazní v zakončení. Postupem času se začalo projevovat, že jsme v zimě kvalitně s tvrdě potrénovali. Byli jsme stále více na míči a soupeř si začal pomáhat fauly. Po jednom z nich u pravé postranní čáry si připravil míč Martin Šubrt, poslat do vápna přízemní centr, který domácí golman stačil pouze vyrazit před sebe. K odraženému míči se nejrychleji dostal Vítek Šimon a nekompromisně poslal míč do horní části brány. Domácí po inkasovaném gólu vsadili na jednu kartu a snažili se o vyrovnání. Naše obrana hrála, až na jednu chybu, kdy se míč po střele domácího útočníka otřel o tyč, zodpovědně a vedení jsme si již vzít nenechali.

Za toto utkání bych klukům rád poděkoval a pochválil za bojovnost, ale stále je co zlepšovat.

Příští utkání odehrajeme konečně na našem pěkném a rovném hřišti v Topolech a soupeřem nám bude tým Nepolis. Začátek utkání je tradičně v sobotu 2.4. od 10:15h.
Po našem zápase bude následovat v netradiční čas a to v 14:00h utkání našeho „A“ mužstva s týmem SK Hořátev.

Přijďte podpořit oba naše celky.

Za trenérský tým
Tomáš Zikmund