Hrubý Jeseník-FK Litol 1:2 (0:1)

Sestava: Haizler – Šesták, Svoboda, Šípek – Šimon, Janík, Droberjar, Šubrt ©, Fárka – Řehák, Poustka

Střídající: Pokovba, Král, Haken, Rozlivek, Prach

Góly za FK Litol: Šubrt, Řehák

Nedělní dopoledne přineslo zápas se soupeřem, se kterým se nám vzájemné zápasy (hlavně na jeho hřišti) příliš nedaří, většinou jsme se v minulosti dost trápili a výsledkově zápasy nekončily zrovna ideálně. Počasí nám alespoň protentokrát relativně vyšlo, i když hru na otevřeném prostranství od začátku ovlivňoval silný vítr.

Už od první minuty zápasu nám bylo jasné, že naši kombinační hru nebudeme moct hrát. Terén byl opravdu špatný a byla to výhoda pro našeho soupeře, který je na něj z domácího prostředí zvyklý. Zápas tedy už od začátku nebyl ani příjemný pro hráče, ale tím pádem ani koukatelný pro přihlížející. Viděli jsme spoustu soubojů, neustálé odskakování míče a v neposlední řadě i faulů. I přesto jsme si však dokázali vytvořit velké šance, kdy po pěkných akcích a centrech z pravé strany hřiště od Kuby Řeháka dvakrát zakončoval hlavou Lukáš Poustka. Hlavně v té druhé situaci jsme viděli už míč v bráně, nicméně Lukáš o kousek přestřelil. Nakonec jsme se dočkali přeci jen gólu, a to z kopačky Šubyho z přímého kopu – 1:0. Herně jsme po celý první poločas soupeře přehrávali a drželi míč na našich kopačkách.

V druhé půli boj pokračoval a dočkali jsme se druhého gólu, kdy Denis Prach místo střely do odkryté brány přihrál tak trošku náhodou Řehymu a vedli jsme 2:0. Pár minut po navýšení vedení v náš prospěch soupeř kopal po zákroku Šimona Haizlera penaltu a snížil na 1:2. Od té chvíle náš tým působil trošku nervózně a my na lavičce jsme se těšili (a věřím že my všichni z Litole) na konec zápasu.

Klukům patří díky za vybojované 3 body, zápas nebyl vůbec lehký, jsme moc rádi za konečný výsledek a dobrý vstup do jarních bojů o postup.