Straky – FK Litol (dorost) 13.9.2020 (0:4)

Sestava: Haizler- Furgalák, Steiner, Špitálník – Mazáček, Droberjár, Šubrt, Lepka – Řehák, Strnad, Poustka    Střídali: Fárka, Král, Němec, Rozlivek, Šesták, Rovnaník

Branky:  36. Lepka, 49. a 49. Řehák, 80. Šubrt   Poločas  0:1

Hráno: 13.9.2020 hřiště Straky

Další, v pořadí čtvrté, kolo okresního přeboru zavedlo náš tým do Strak, kde hraje své domácí utkání spojený tým Strak a několik kilometrů vzdálených Sruh.

Věděli jsme, že nás čeká velice kvalitní soupeř, který po zatím odehraných kolech atakuje čelo tabulky. Navíc namlsán vysokým vítězstvím na půdě Pátku.

Samotné utkání začalo velice zostra. Domácí na nás vyrukovali s velikým důrazem a agresivitou v osobních soubojích, což naším technickým hráčům dělalo velké problémy. Postupem času jsme ale přeci jen dokázali míč dostat na naše kopačky a začali soupeře přehrávat. První velkou šanci jsme si vypracovali my, když po pravé straně se do vápna prosmýkl Jakub Řehák, předložil perfektní zpětnou přihrávku na Lukáše Poustku, který poslal míč k tyči domácí branky. Bohužel pro nás brankář předvedl zákrok hodný do hitparády zákroků měsíce.

Po této šanci jsme polevili a začali ztrácet míče ve středu hřiště. Tam byl soupeř důraznější a získával tím naši obranu pod tlak. Ta ale pracovala spolehlivě, a co nezachytila naše trojice stoperů, to s přehledem pochytal brankář Šimon Haizler, který si den před utkáním odbyl svůj debut v litolském A týmu. A nutno říci, že i přes inkasované góly to byl debut velice povedený.

V 36. minutě přišla naše chvíle, kdy se balón dostal na hranici pokutového území ke střelci posledních dní Lukášovi Lepkovi a ten svojí levačkou (a zázračnou žraločí kopačkou) propálil vše, co mu stálo v cestě 0:1.

Po této brance jako bychom se opět ukolébali a v poslední minutě prvního poločasu nás to mohlo mrzet, když z ničeho nic se před Šimonem Haizlerem zjevil sám domácí útočník. Náš brankář však vytáhl první ze svých zákroků a lá Petr Čech a pokus domácího útočníka nohou zneškodnil. Tím také skončil první poločas a odcházeli jsme do kabin za příznivého stavu 1:0 pro nás.

O poločase utkání jsme kladli klukům na srdce, že pokud chceme uspět a odvézt ze Strak 3 body, tak musíme přidat nejen důraz v osobních soubojích, ale hlavně zvýšit pohyb bez míče a rychleji pracovat s míčem. Jsme rádi, že si to kluci vzali k srdci a do druhé půle jsme nastoupili mnohem aktivněji.

Zvýšili jsme pohyb a přesně kombinovali. Na začátku 49. minuty vyslal Martin Steiner krásnou kolmicí mezi 5 hráčů do úniku Kuby Řeháka a ten nezaváhal. Zkušeně uklidil míč „za háčky“ a bylo to 0:2. Ihned po rozehrání a ještě v téže 49. minutě využil Kuba Řehák nedorozumění v domácí obraně a opět sám před brankářem nezaváhal, když jeho lehký lob zapadl na místo určení 0:3. To s domácími hráči velice zatřáslo.

Od této chvíle jsme hru plně kontrolovali a pustili domácí pouze do jedné, i když vyložené šance, kdy se opět jeden z domácích hráčů řítil sám na Šimona, který ale opět předvedl své kvality a bravurně zasáhl. V 80. minutě ještě přidal čtvrtý gól kapitán Martin Šubrt a zpečetil tak výsledek na krásných 4:0 pro naše barvy.

Celkově bych utkání zhodnotil povedeně. První půle byla velice vyrovnaná a soupeř, jak jsme čekali, velice kvalitní. Druhá půle byla asi naší nejpovedenější půlí v této sezoně. Proto jsme velice rádi, že jsme dokázali tento zápas takto zvládnout a pokračujeme ve sbírání plných bodových zisků.

I když vítězství 4:0 vypadá celkem jednoznačně tak utkání bylo velice těžké a tentokrát je třeba klukům vyseknout poklonu za bojovnost, přístup a vůli po vítězství zejména ve druhé části utkání. Teď je potřeba se nenechat ukolébat a příští týden potvrdit tyto získané body i na domácím trávníku, kde se našim fanouškům přestavíme v neděli 20.9.2020 od 10.15h a soupeřem nám bude tým Sokola Nepolisy.

Za realizační tým

Tomáš Zikmund