FK Litol
Oficiální stránky klubu

FK Litol (st.žáci) x Lysá 12.9.2020 (2:1)

Branky: Šimon, Haken

Sestava: Prach, Hrabánek, Svoboda, Šípek, Bašus, Zita T., Šimon, Hanke, Zita J., Haken, Janík.   stř.: Roza, Zoubek, Lepka

Ve 4. kole okresního přeboru st. žáků k nám do Litole zavítalo mužstvo Lysé nad Labem. Od počátku jsme věděli, že to nebude jednoduché utkání, což se během hry také mnohokrát potvrdilo. Hráči Lysé vstoupili do zápasu aktivně a s velkou chutí, měli balon pod kontrolou a naše sršní letka se vůbec nedostávala do hry. Soupeř nás k ničemu nepustil. Nicméně i přesto jsme si vytvořili alespoň nějaké standardní situace, které velmi dobře kopal Adam Janík. Díky jedné z nich jsme také otevřeli skóre, když si na roh naskočil Vítek Šimon a dotlačil balon do brány na 1:0!

Soupeř byl po gólu evidentně zaskočen, což jsme využili k větší aktivitě a častějšímu držení míče na svých kopačkách. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale bohužel i ty nejvyloženější jsme nedokázali proměnit. Soupeř se zase začal dostávat do hry, naopak naše letka se zatáhla a jen bránila. Naštěstí pro nás soupeřovy šance v naší brance neskončily i díky výbornému Denisu Prachovi, který vše pohotově pochytal.

V 33. minutě se však po pěkné kombinaci dostal míč k Vendovi Hakenovi, který pěknou střelou pod břevno zvýšil náskok sršňů na 2:0! Za tohoto skóre jsme také ukončili první poločas.

Přestože tabule ukazovala výsledek v náš prospěch, nebyl jsem s předvedenou hrou vůbec spokojen. Do druhého poločasu tak hoši vstoupili s řadou instrukcí, jak hru zlepšit. Ale jak je u nás zvykem, něco si řekneme, vstoupíme na hřiště, nesoustředíme se a přijde zasloužený trest. Po rychlém útoku soupeř snížil náš náskok na 2:1!

Od této chvíle jako bychom na hřišti nebyli a naopak Lysá byla všude. Soupeř si vytvořil spoustu šancí, naštěstí pro nás však žádnou z nich neproměnil, čímž jsme my udrželi výsledek a cenné 3 body zůstaly doma. Zápas nám ukázal, že máme ale na čem pracovat.

Poděkování patří lidem, kteří přišli kluky podpořit a vytvořili skvělou atmosféru. V příštím nedělním zápase zavítáme na půdu Drahelic.

Tomáš Černý

FOTOGALERIE