FK Litol
Oficiální stránky klubu

Sokol Kounice x FK Litol (ml. žáci) 12.9.2020 (1:10)

Branky: 3x T. Zíta, 3x Šmíd, 2x Prokop, Votrubec, Magada

Ve 3. kole okresního přeboru mladších žáků jsme zavítali k dalšímu mistrovskému zápasu na horkou půdu týmu SOKOL Kounice. Jelikož hráčů domácího mužstva bylo jako šafránu, rozhodli jsme se vyslyšet prosbu domácího trenéra týkající se hraní cca tří dvacetiminutových třetin místo klasických dvou poločasů. Plni očekávání a dobrou náladou jsme tedy vstoupili do první třetiny, kde nás ale optimismus rychle přešel. Domácí skvadra totiž na nás od začátku vlítla a nenechala nám chvilku času na rozehrávku či založení postupného útoku. Naopak domácím se rozehrávka dařila a jejich velmi šikovní hráči neustále zaměstnávali naši obranu, což mělo pak za důsledek enormní tlak Kounic, který trval celou první třetinu. Nutno říct, poprvé jsme se v této sezóně setkali s týmem, který chce hrát obdobný fotbal jako my, tzn. kombinační fotbal po zemi a nevyrukoval na nás jen s nakopávanými míči. Ačkoliv nás tedy družstvo Kounic v první třetině značně přehrávalo, naši borci nevypustili jediný souboj a maximálně tak znepříjemnili cestu domácím k naší svatyni, kterou jako obvykle hájil výborně chytající Dan Holub, který likvidoval jednu střelu za druhou.

V závěru první třetiny se z naší ojedinělé akce prosadil krásnou ranou z dálky Tomáš Zíta, a tak jsme do první ze dvou pauz šli za pro nás vzhledem k obrazu utkáni velmi příznivému stavu 1:0 pro litolské sršně. Všem nám (trenérům) bylo jasné, že je potřeba něco změnit, neboť gól domácích doslova visel ve vzduchu. Proto jsme se shodli pro změnu v rozestavení a z původního 3-3-1 jsme přešli do odvážnější, mého času v žácích léty prověřenou formaci 2-3-2, od které jsme si slibovali větší útočnou aktivitu na naší straně. Tento ambiciózní tah se nám vydařil na výbornou (je důležité se umět pochválit :-)) a naši svěřenci rychlým přechodem do útoku skrze křídelní prostory začali větrat obranu domácích.

Naprosto zásadní momenty zápasu se ale odehrály na opačné straně hřiště, když nejprve obětavým zákrokem vykopnul míč na brankové čáře Mára Srp, čímž zamezil srovnání na 1:1 a pár minut později za stavu 3:1 pro nás se blýskl fantastickým návratem zakončeným skluzem na volně pronikajícího útočníka domácích Vojta Hejňák. Po těchto lehce infarktových momentech už si ovšem sršni gól dát nenechali, diktovali tempo zápasu a vytvářeli si spoustu šancí, které také dokázali v drtivé většině zužitkovat (především hattrickem se blýskli naši forvardi Tomíno Zíta a obávaný snajpr Míra Šmíd). Konečné skóre 10:1 pro naši mládež nás po rozpačitém startu do zápasu velmi potěšilo a mohli jsme se tak společně s kluky radovat ze zaslouženého vítězství.

Nakonec bych chtěl kluky pochválit za jejich výbornou efektivitu před soupeřovou bránou (co šance to gól de facto) a především za jejich bojovnost a nasazení, které bylo ukázkové a které je potřeba si na této úrovni udržet, jestliže chceme i v dalších zápasech pomýšlet na to být úspěšní. Dále bychom chtěli poděkovat všem rodičům a fanouškům litolské kopané, kteří naše mužstvo dorazili podpořit a zároveň bychom Vás chtěli pozvat na naše nadcházející domácí utkání, které se bude konat v sobotu 19. 9. od 10:00 na našem svatostánku v Litoli :-).

Za trenérský tým,

Michal Zoubek

FOTOGALERIE