Mladší přípravka po kvalitních výkonech vyhrála dobře obsazený turnaj

turnaj přípravkaMladší přípravka sehrála svůj halový turnaj pořádaný OFS Nymburk a reprezentovala naše barvy tím nejlepším možným způsobem. Kvalitní obsazení turnaje slibovalo zajímavé zápasy a výsledky, což tento předpoklad se beze zbytku naplnil. V turnaji byli čtyři týmy a tak pořadatel rozhodl hrát dvoukolově každý s každým. Na konci turnaje na nejvyšší stupínek vystoupali mladí sršni.

Hráli: Hanke Šimon – Knobloch Jan, Zíta Tomáš, Zíta Josef, Šesták Adam, Fér Adam, Svoboda Vojta, Holub Dan, Houska Petr, Lepka Martin

Polaban Nymburk – FK LITOL 0:4

Branky: 2x Zíta J., Zíta T., Holub

Polaban má již tradičně hodně kvalitní tým, ale jelikož se sršni nikoho nebojí a nenechali se zelenými dresy zastrašit ani tentokrát a vletěli na soupeře jak se patří. Dlouho byl stav bezbrankový, až jsme se jako první do černého trefili my! Po přidání dalších branek a konečným vítězstvím jsme do turnaje vstoupili s velkou parádou.

AFK Nymburk – FK LITOL 3:5

Branky: 3x Zíta J., Zíta T., Knobloch

Také utkání z druhým nymburským týmem bylo hodně vyrovnané a o výsledek se hodně bojovalo. Žlutočerní makali všichni na stodeset procent. O výsledku utkání rozhodla naše širší lavička a možnost střídat stejně kvalitní hráče, naproti tomu domácí se snažili využívat naplno jen pár hráčů, kterým s postupem času docházel dech.

AFK Sokol Semice – FK LITOL 2:4

Branky: 2x Zíta J., Knobloch, Hanke

Semičtí jsou našim tradičním soupeřem jak na turnajích, tak při přípravných zápasech. Kluci se od pohledu znají a vědí na koho si dát největší pozor a kteří hráči tým soupeře táhnou. Perfektním kolektivním výkonem a nasazením jsme si došli pro další cenné vítězství a stali se štikou turnaje.

FK LITOL – Polaban Nymburk 2:0

Branky: Zíta J., Zíta T.

Odvetné utkání s Polabanem nebylo vůbec jednoduché, jelikož naši kluci si již mysleli, že jsou neporazitelní. Jakmile však zjistili, že soupeř má motivaci nám oplatit prohru z úvodního zápasu a nedá nám nic zadarmo, zapnuli turbo pohony a hnali se za vítězstvím. To se jim nakonec povedlo a po parádním výkonu jsme zvítězili nad Polabanem i tentokrát.

FK LITOL – AFK NymburK 2:3

Branky: Holub, Zíta J.

Kluci již pečlivě sledovali celkovou tabulku a věděli, že jejich postavení je více než nadějné. Možná i to se promítlo do tohoto utkání, ve kterém jsme si vybrali slabší chvilku. Hra byla z naší strany téměř perfektní, ale soupeř nás trestal z ojedinělých výpadů a střelecky byl téměř neomylný. Konečná prohra nás však měla nakopnout do posledního duelu v celém turnaji.

FK LITOL – AFK Sokol Semice 4:1

Branky: 2x Zíta J., Hanke, Zíta T.

Do utkání jsme vletěli jako uragán a nikoho z přihlížejících nenechali na pochybách, že i toto utkání chceme zvládnout co nejlépe. Všichni naši hráči do jednoho ze sebe vydali naprosté maximum a minutu po minutě šli za konečným vítězstvím. Po závěrečném hvizdu propukla v našich hráčích ohromná radost a euforie, jelikož tímto výsledkem jsme zpečetili celkové první místo v celém turnaji.

Závěrečné hodnocení:

michalMichal Jareš (trenér FK Litol):
Kluci se na celý turnaj nesmírně těšili, jelikož tréninky je sice baví, ale zápas případně turnaj je vždy vrcholem jejich snažení a mohou všem ukázat, co se již naučili. V tomto směru je třeba jim poděkovat a vyseknout velkou poklonu. Celý turnaj zvládli s noblesou a fotbalově všichni předvedli veliký pokrok. Na zápasy se dalo opravdu koukat a fotbal leckdy připomínal hru o dost starších věkových kategorií. Snaha kluků a jejich tréninková píle a odhodlání na hřišti budou vždy oceněna podobnými výsledky a vítězstvími. Všem patří veliká pochvala a uznání za to co předvedli a jak potěšili oko nejednoho diváka a rodiče. Vítězství v tomto turnaji se zapíše hodně tučně a vysoko do kroniky mládežnických týmů v novodobé historii našeho klubu.