FK Litol
Oficiální stránky klubu

Městec Klálové : FK Litol (dorost)   1:8

Sestava: Haizler-Steiner, Furgalák M., Plechl,-Mazáček, Šubrt, Furgalák J, Lepka, – Poustka, Němec, Král   

Střídal: Droberjár, Řehák, Špitálník

Branky: 8. vlastní, 25. a 46. Lepka, 39. a 81. Řehák, 57. Poustka, 66. Špitálník, 69. Král  Poločas:1:3

Do utkání v Městci jsme  vstoupili velice nešťastně a hned v první minutě jsme si dali velice hloupý vlastní gól. Bál jsem se, co to s týmem udělá, ale kluci v tomto zápase předvedli, že když splní pokyny trenérů a na hřišti odevzdají maximum, tak výsledek se dostaví. 

Již v 8. minutě bylo srovnáno, když si domácí obránce srazil do sítě střílený centr z levé strany. Nadále jsme byli lepším týmem a troufnu si říci, že jsme měli  utkání od samého začátku pod svou kontrolou. v 25. minutě jsme šli do vedení po brance dnes velice aktivně hrajícího Lepky. Do kabin jsme ale odcházeli již s dvoubrankovým vedením a to když se z dorážky v 39. minutě prosadil Řehák. 

O poločase jsme si řekli, že nepolevíme a naopak se pokusíme rozhodnout utkání co nejdříve. Jsem velice rád, že si kluci toto vzali k srdci a vlétli do druhé půle doslova jako roj hladových sršňů a hned z první akce v 46. minutě přidal krásný, svůj druhý, gól Lepka. Když pak v 57. minutě přidal další gól Poustka bylo o osudu utkání rozhodnuto. Přesto naši kluci nepolevili v koncentraci a snažili se přidat další branky což se nám povedlo a konto soupeře zatížili ještě v 66. minutě Špitálník, v 69. “snajpr Belis” Král a  svou druhou branku přidal v 81.minutě Řehák.

Toto utkání jsme tedy zvládli jak výsledkově, tak hlavně předvedenou hrou. Nicméně nesmíme usnout na vavřínech a v sobotu nás čeká další domácí utkání, kde budeme chtít získané body venku potvrdit i na domácím pažitu. 

Tomáš Zikmund
trenér