Litol/Lysá (st.žáci) – Všejany/Straky 2:3 8.10.23

Sestava: Pivoňka V. – Pelichovský M., Šmíd M., Kos A., Hudec D., Roza M., Galovič S., Prokop T., Štěpán A., Robenek F., Martínek R. (C)

Náhradníci: Hrabalová K., Špeta J., Sodomka P.

K dalšímu utkání k nám přicestoval tým ze Všejan, se kterým jsme sehráli mnoho utkání i v minulé sezoně. Věděli jsme, co od soupeře můžeme čekat, tedy jednoduchý přímočarý fotbal založený na dvou individualitách. My se naopak chtěli předvést v lepším světle než předminulý týden proti Poříčanům.

Vstup do zápasu se nám poměrně povedl, hra se odehrávala na soupeřově polovině, bohužel z územní převahy jsme se nedokázali prosadit. Nejdříve před odkrytou bránou na míč těsně nedosáhl Fred Štěpán, následně po individuální akci střílel těsně vedle Jindra Špeta. A jak už to bývá, nedáš – dostaneš: soupeř hrozil zejména nákopy na svého velmi rychlého křídelníka, kterého se nám po celý zápas nedařilo zachytávat. Po jednom rychlém z rychlých protiútoků, kdy nenápadná střela soupeře nešťastně propadla za našeho gólmana. Nejspíše opařeni inkasovaným gólem jsme nechali soupeři mnoho prostoru a zanedlouho byla po neopatrném zákroku v našem vápně nařízena penalta, kterou soupeř také proměnil – 0:2. Do kabin jsme šli ovšem s o trochu pozitivnějším skóre, kdy po krásné průnikové nahrávce Tobyho Prokopa unikal sám na bránu Jindra Špeta, kterého fauloval domácí stoper. Následnou penaltu Toby Prokop suverénně proměnil.

O poločase jsme kluky nabádali k většímu množství náběhů a nabídky při útočení a pozornějšímu bránění soupeřových rychlých útočníků. Bohužel i přes nadějný vstup do druhé půle jsme znovu po nepozornosti a nezachycení náběhu toho samého útočníka nechali běžět znovu samotného na bránu – 1:3. Z hráčů jakoby po tomto gólu spadly veškeré zábrany a začali předvádět pohledné kombinační akce. Soupeř si hru nekomplikoval a míče nám dlouhými odkopy v podstatě vracel. Ve snaze se zápasem ještě něco udělat jsme posílili útok, abychom na soupeře vytvořili ještě větší tlak. Po několika neproměněných gólovkách se po krásném centru v letu efektně prosadil Míra Šmíd. Do konce utkání už ale zbývaly pouze dvě minuty a soupeř si své vedení „zkušeně“ pohlídal.

Hráče chci za přístup k tomuto zápasu pochválit, nechali na hřišti srdce a ikdyž nám to v určitých fázích hry podstatně skřípe, celkový fotbalový výkon patřil mezi ty lepší, které jsme letos předvedli. Do příště musíme zapracovat na řešení situací v poslední třetině hřiště a zachytávání soupeřových útoků.

Děkujeme fanouškům a rodičům za pokračující podporu, velmi si toho vážíme!