FK Litol
Oficiální stránky klubu

Křinec : Litol – dorost (1:5)

Sestava: Haizler-Steiner, Furgalák Šubrt,-Droberjár, Rozlivek, Hejzlar, Mazáček, – Furgalák M., Poustka, Řehák Střídal: Král
Branky: 25. Droberjár, 43. Šubrt (pen.), 44. vlastní, 61. a 63. Poustka Poločas:0:3

K prvnímu utkání nového soutěžního ročníku jsem vyrazili na půdu Křince, tedy týmu, který loňský ročník odehrál v krajské A. třídě. takže jsme očekávali velice kvalitního zkušeného soupeře. Nicméně našim borcům jsme zdůraznili, že bojovností, nasazením a obětavostí můžeme konkurovat každému.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný a domácí měli více ze hry, hlavně ve středu zálohy nás chvílemi přehrávali a vypracovali si několik nadějných akcí, které ovšem nedotáhli do konce nebo je zlikvidoval brankář Haizler.
Na tento celkem očekávaný, ale pro nás nepříznivý vývoj jsme zareagovali změnou hráčů na několika postech (posunuli jsme Šubrta ze stopera na “jeho” místo do středu zálohy) a od té chvíle jsme byli vyrovnaným soupeřem. Oba střední záložníci (Šubrt, Hejzlar) předvedli velice kvalitní výkon a ve středu zálohy začali postupem času pomalu dominovat a tím jsme se stali lepším týmem a to vyústilo v naše vedení. Běžela 25. minuta když po hezké kombinaci ve středu zálohy vyslal Šubrt kolmici na skvěle rozběhnutého Droberjára, který se ocitl tváří tvář domácímu brankáři a ač věkem ještě žák chladnokrevně podél gólmana poslal míč poprvé do sítě. (Škoda, že utkání nesledoval “sniper” A-týmu Luky “Lafata” Fér, aby viděl jak se proměňují šance 🙂 ).

Ve 43. minutě to bylo již 0:2 a to když po podobné kombinaci ve středu hřiště se dostal do náběhu Kuba Hejzlar a domácí stoper byl nucen vytasit nedovolený zákrok v pokutovém území a následoval pokutový kop, který Martin Šubrt s přehledem proměnil.

O minutu později jsme zaskočené domácí dostali do kolen ještě jednou a to když centr z pravé strany “uklidil” domácí hráč ve skluzu do vlastní branky a stanovil tak poločas 0:3 pro naše borce.

Druhý poločas jsme nezačali vůbec dobře. Asi v domnění, že vedeme 3:0 a nemůže se nám nic stát jsme zbytečně polevili a výsledkem byl hned v 48. minutě gól na 1:3, který jsme inkasovali z rychlého protiútoku po našem rohovém kopu. Gól ale naštěstí po konzultaci s VAR nebyl uznán. 🙂 jelikož míč již opustil při rohu hrací plochu.
U tohoto okamžiku bych se rád zastavil a popsal situaci. Zahrávali jsme rohový kop, který jsme ovšem kopli špatně a míč svojí zakroucenou trajektorií letu opustil hrací plochu a následně se do hřiště na druhé straně branky vrátil. Domácí asistent rozhodčího signalizoval odkop od branky, ale hlavní sudí si toho nevšiml a nechal pokračovat ve hře kde z rychlého brejku padla branka do naší sítě. Pan pomezní si následně zavolal hlavního sudího a řekl mu, že míč již opustil při rohu hrací plochu a ten na tomto základě gól neuznal a naopak se rozehrávalo od branky našeho soupeře. K tomuto kroku můžu říci jen KLOBOUK DOLU před panem pomezním. Opravdu jsem toto již dlouho neviděl a jsem si jistý, že u některých týmů ani v životě neuvidím. Toto bylo chování Fair play.
Po této situaci si naši kluci uvědomili, že takto to dál nejde a vrátili se k bojovnosti a to vyústilo v další dvě hezké branky Lukáše Poustky.

Domácí ještě v 73. minutě z pokutového kopu korigovali na konečných 1:5.
Závěrem chci zdůraznit, že ač výsledek hovoří jednoznačně tak utkání bylo vyrovnané a rozhodla afektivita v zakončení, navíc v závěru zápasu jsme již jak se říká šlapali vodu a odcházeli fyzicky. Tím apeluji na tréninkovou docházku, která se musí zlepšit.

Tomáš Zikmund
Trenér