Křinec : FK Litol (dorost) (2:9)

Sestava: Haizler-Mazáček, Steiner, Špitálník-Hejzlar, Droberjár, Šubrt, Rozlivek-Poustka, Řehák, Lepka Střídali: Král, Fárka, Němec, Plechl, Strnad, Vojtíšek
Branky: 6. Řehák, 11. Hejzlar, 15., 19., 50., 55. Lepka, 70. Steiner (p), 73. Němec, 87. Rozlivek

Poločas:1:4

Hráno: 5.9.2020 – Hřiště Křinec

Další mistrovské utkání nás čekalo v Křinci s místní TJ. Soupeři se začátek sezony moc nepovedl, když prohrál své oba úvodní zápasy. Naopak nám vstup vyšel podle představ a tak nálada v obou táborech byla úplně odlišná. Proto jsme odjížděli ze sršního hnízda s jasným cílem přivézt zpět tři body. Před samotným utkáním jsme klukům kladli na srdce, aby do utkání vstoupili bojovně a soupeře k ničemu nepustili. Ačkoli to tak nevypadá, úvodní minuty patřily domácím. Naštěstí jsme udeřili hned z první větší šance, když Řehák v 6. min v samostatném úniku nezaváhal a tvrdou ranou prostřelil domácího gólmana. O pět minut později to bylo již 0:2, když se trefil Hejzlar. Toto s domácím mladým výběrem dosti zatřáslo a než se stačili trošku vzpamatovat, začal úřadovat dnešní střelec Lepka. Nejprve v 15. min tváří tvář brankáři placírkou zkušeně uklidil míč „za tyč“ a v 19. min svým centrem hledal nabíhajícího Šubrta tak dokonale, že k překvapení všech skončil míč v zadní šibenici domácí svatyně 0:4. Po této úvodní dvacetiminutovce bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Bohužel jsme asi v domnění, že se nám již nemůže nic stát, přestali hrát a soupeř si vypracoval několik slibných šancí a v 43. min korigoval na 1:4 a za tohoto stavu se odcházelo do kabin. Začátek druhého poločasu nám vyšel skvěle, když v 50. a 55. min udeřil opět Lepka a jeho střelecký účet v tomto utkání vzrostl na 4 branky (Lenine děkujeme, pokladník jistě již vystavil účet do klubové kasy). Za velice příjemného stavu 6:1 v náš prospěch jsme opět trochu povolili a nechali soupeře korigovat na 2:6, ale po tomto gólu jsme to byli opět my, kdo udával tempo zápasu a přidali jsme ještě tři branky, když se trefili postupně sváteční střelci Steiner z penalty, pak následovala „tvrdá“ rána Němce z hranice velkého vápna, kterou domácí brankář neudržel a mezi nohami mu propadla do sítě a pár minut před koncem stanovil konečný výsledek Rozlivek. Celkově toto utkání hodnotíme velice kladně, ačkoli vždy se najdou nějaké chyby. Příští týden nás čeká další venkovní utkání ve Strakách, kde očekáváme velice kvalitního, těžkého soupeře a doufáme, že kluci naváží na skvělý úvod sezony a opět budeme chtít přivést 3 body.