FK Litol x Sadská/Kostelní Lhota – 12:0 (25.9.2021)

Sestava: Prach – Šesták, Svoboda, Pokovba – Droberjar, Šubrt, Fárka, Janík – Řehák, Haken, Poustka Střídali: Šípek, Král, Rozlivek, Furgalák

Branky: 3., 31. a 77. Haken, 10. Šubrt (pen), 38. Řehák, 48., 56., 70. a 74. Rozlivek, 61. Poustka, 80. Pokovba Poločas 4:0

V krásném a sluncem zalitém sobotním dopoledni k nám dorazil soupeř složený z hráčů Sadské s Kostelní Lhoty. Na zápas jsme se celý týden pečlivě připravovali a od první minuty to bylo znát. Na soupeře jsme doslova vlétli jak roj rozzuřených sršňů a hned začali diktovat tempo utkáním, což se brzy začalo projevovat i na skóre – v 10. minutě jsme vedli již 2:0. Utkání jsme i nadále jasně ovládali a do poločasu jsme dokázali přidat další dvě branky, takže jsme do kabin odcházeli za velice příznivého stavu 4:0.

Do druhé půle jsme udělali několik změn, aby si zahráli i méně vytížení hráči a pošetřili i nějaké síly našich klíčových hráčů Šubrta a Řeháka, kteří byli nominováni k odpolednímu derby A mužstva s týmem Stratova a mě jako trenéra velice těší, že i v tomto utkání A mužstva patřili k nejlepším hráčům na hřišti. Borci gratuluju a jen tak dál.

Teď se ale vraťme k druhé půli dorosteneckého utkání, ve které jsme opět od první minuty jasně soupeře přehrávali a hned ve 48. minutě načal své „Lafatovské“ představení Leoš Rozlivek, který během cca. 25 minut nasázel 4 góly a když se přidali ještě ostatní hráči a 77. minutě dovršil svůj první hattrick v dorostu Haken, zastavilo se skóre na čísle 12. V závěru zápasu jsme nicméně málem přišli o čisté konto, když jsme udělali jedinou hrubou chybu v obraně a následoval pokutový kop, ale  Denis Prach si čisté konto nechtěl nechat vzít a fantastickým zákrokem pokutový kop zneškodnil.

Závěrem bych rád poznamenal, že mě více těší, jakým způsobem jsme k tak vysoké výhře došli, než samotné skóre. Toto utkání bylo z naší strany velice povedené. Kluky musím pochválit za disciplinovaný výkon, za předvedenou kombinační hru a v poslední řadě též za dnes skvěle sehrané standartní situace. Dát 3 góly po rohových kopech, se nám moc často nestává. Je vidět, že se nám začíná vyplácet tréninková píle a dnes to na hřišti bylo vidět.

Takže ještě jednou gratulace a teď hlavně neusnout na vavřínech, protože mimořádně v úterý nás od 10:15h v Topolech čeká další těžké mistrovské utkání se společným týmem Loučeně a Budiměřic.