FK Litol
Oficiální stránky klubu

FK Litol (st. přípravka) x TK Slovan Lysá nad Labem (10:19)

Branky: Bašus M. 2x, Bašus J. 2x, Holovský M. 2x, Schröter 2x, Roza M. 1x, Nýdrle J. 1x

Sestava: Vostruha A., Roza M., Nýdrle J., Hrabalová K., Vondruška D., Bašus M., Kaplanová D., Holovský M., Dostál T., Bašus J., Bernátek M., Schrötter S., Hartman K., Lietavec P.

Termín: 7.9.2020

V dalším soutěžním utkání jsme přivítali tým, kterému k utkání stačilo přejet přes místní nadjezd – TK Slovan Lysá nad Labem. Jak by napsala místní bulvární média: Jednalo se o velké derby dvou nesmiřitelných rivalů… Naštěstí u fotbalistů a fotbalistek této věkové kategorie převládají pozitivní emoce (radost z fotbalu) nad těmi negativními a k nějaké nevraživosti rozhodně nedošlo. Naše sršní letka evidentně používá pomaleji se zahřívající dieselové motory s velkým přídavkem (v okolí pěstované) řepky olejky.

Začátek utkání byl z naší strany opět velmi vlažný. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme o tři branky. Během chvíle došlo k zážehu v sršních pohonech. Podařilo se nám vyrovnat hru i skóre. Dokonce jsme se jednu dobu dostali i do vedení. První poločas byl vyrovnaný a v druhém se dalo očekávat velké fotbalové drama. Bohužel předpoklady jsou někdy pomíjivé – z čehož profitují převážně sázkové kanceláře. V druhém poločase byla sršní žihadla velmi nepřesná. Naopak soupeř přidával jednu branku za druhou a o osudu utkání bylo poměrně záhy rozhodnuto. Sršním reprezentantům nelze upřít snaha, bojovnost ani fotbalovost. Bohužel tento mladý tým žlutočerných borců potřebuje ještě čas k nasbírání zkušeností z utkání starší kategorie. Nic není hned a zadarmo. Chce to čas, píli a trénink. Pevně věřím, že jsme na dobré cestě a vše se nám brzy zúročí – to samé již asi deset let tvrdí nejúspěšnější český fotbalový klub, tak snad se u nás úspěch dostaví mnohem dříve. Dnes byl soupeř prostě lepší (hlavně v druhém poločase) a nezbývá nic jiného, než mu pogratulovat k vítězství. Díky všem, kteří toto utkání navštívili a těšíme se na příštím mači našich žlutočerných střelců. 

Jan Papáček, trenér