FK Litol/Lysá (st. žáci) – SK Poříčany 6:2 (19.5.24)

Sestava: Pivoňka V. – Schrötter S., Hudec D., Valtr V., Volf Š., Šmíd M. (C), Roza M., Prokop T., Špeta J., Štěpán A., Hrabalová K.

Náhradníci: Robenek F., Bašus J., Pelichovský M.

Góly: T. Prokop 3x, M. Šmíd, F. Robenek, 1x vlastní gól

V dalším utkání jsme přivítali tým SK Poříčany. Tomuto soupeři jsme měli po podzimním zápase co vracet, jelikož nás doma doslova vypráskal 8:1. K zápasu jsme nastoupili s četnými absencemi, v čele s kapitánem Ráďou Martínkem, zástupcem kapitána Sašou Kosem a Péťou Sodomkou. Sáhli jsme tedy do vlastních zdrojů a tým doplnili o Jáchyma Bašuse věkově spadajícího do mladších žáků. Kapitánskou pásku po skvělém výkonu v Milovicích navlékl Míra Šmíd.

A jako správný kapitán právě Míra Šmíd otevřel skóre. Po krásné individuálním úniku ještě stihl před vyběhnuvším gólmanem píchnout míč do branky – 1:0. Soupeř se prakticky nepokoušel o jakoukoliv kombinační hru a jak získal míč okamžitě ho nakopával za naše obránce, což v této věkové kategorii způsobuje soupeřům značné problémy. Snažili jsme se trefovat „první“ balony ze vzduchu, bohužel se nám to několikrát nepodařilo a soupeř tak měl nebezpečné náznaky. Zápas se jinak odehrával v naší režii, kdy jsme se snažili tvořit hru a dostávat se průnikovkami do obrany soupeře. Ten ale rychlostí svých obránců dokázal všechny naše útoky zneškodnit. Ujal se až „nepovedený“ rohový kop Tobyho Prokopa, který ke překvapení všech přítomných, i střelce samotného, zapadl do brány. 2:0.

Zhruba čtrnáct z patnácti minut poločasové přestávky jsme věnovali přípravě na dlouhé nákopy soupeře. Nechtěli jsme nechat tyto míče propadávat za sebe, naopak je odvracet dříve, než spadnou na zem. A jak už to tak bývá, přesně z takové situace jsme za deset vteřin po rozehrání druhé půle dostali gól 😊. Stejně jako v Milovicích, ale všichni na inkasovaný gól zareagovali naprosto perfektně. Žádná panika, naopak jsme začali dobře kombinovat, soupeře zmáčkli a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Další rohový kop Tobyho Prokopa doskákal až ke kopačkám Fandy Robenka, který nám pohotovou střelou vrátil dvougólové vedení. O pár minut bylo vedení třígólové, kdy si další rohový kop do vlastní brány srazil jeden z obránců soupeře. Chvíli poté jsme ale soupeře nechali snížit, kdy jsme opět neodehráli dlouhý nákop, ten propadl až za naši obranu a skončil faulem v našem vápně. Z penalty se soupeř nemýlil a snížil tak na 4:2. Třígólové vedení nám vrátil dnes skvěle hrající Toby Prokop, který nejdříve po dravém průniku soupeřovou obranou zvýšil na 5:2 a o pár minut později krásnou střelou z hranice vápna uzavřel skóre na stavu 6:2.

Náš výkon, zejména v druhé půli, snesl velmi přísné parametry a bylo k vidění mnoho skvělých individuálních výkonů.  A to navzdory tomu, že jsme znovu museli hrát domácí zápas na „béčkovém“ hřišti, což je pro mě zcela nepochopitelné, ještě vzhledem k výbornému stavu hřiště „áčkového“. To je ale otázka pro někoho jiného. Tématem v trénincích v tomto týdnu pro nás jistě budou dlouhé nákopy, které nám v každém zápase způsobují nemalé problémy.

Celému týmu děkuji za dnešní velmi dobrý výkon a gratuluji k zasloužené výhře. Zároveň děkujeme znovu skvělým fanouškům, které chceme pozvat na další mistrovský zápas, který odehrajeme 26.5. od 14:00 v Městci Králové.