FK Litol (dorost) – Hrubý Jeseník-Drahelice 8:0 (3:0) (18.9.2021)

Sestava: Prach – Furgalák, Svoboda, Šípek – Fárka, Šubrt ©, Droberjar, Rozlivek – Řehák, Janík, Poustka

Střídající: Pokovba, Král, Haken, Rovnaník, Šesták

Góly za FK Litol: Šubrt (2x), Droberjar, Řehák, Janík, Poustka, Pokovba, Haken

Sobotní dopoledne přineslo zápas se soupeřem, se kterým se nám vzájemné zápasy příliš nedaří, většinou jsme se velice trápili a výsledkově zápasy nekončily zrovna ideálně. Chtěli jsme tedy logicky tentokrát toto prokletí prolomit.

Zápas začal v relativně nízkém tempu a z naší strany velice nervózně, zbytečně jsme ztráceli velké množství míčů, nedařily se nám relativně jednoduché přihrávky a působili jsme tak nějak „vystrašeně“. Přechody do útoku většinou končily na nepovedené jednoduché přihrávce. Nebyl přitom k jakýmkoli obavám důvod, herně jsme i přesto soupeře přehrávali, nicméně moc koukatelný zápas to nebyl. Přesto všechno se nám podařilo do poločasu 3x skórovat a odnést si do kabin slušný náskok před naším soupeřem.

O poločasové přestávce jsme si důkladně probrali chyby, kterých jsme si v první půli všimli a apelovali a změnu přístupu k zápasu – nebát se, uklidnit se a hrát náš fotbal. Spousta hráčů si to vzala k srdci a druhý poločas jsme začali mnohem více kontrolovat hru a hrát tak nějak bez stresu a více v klidu s míčem na kopačkách. Začali jsme se více vyvarovat zbytečných chyb a tento přístup přinesl dalších 5 gólů do sítě soupeře. Mám velikou radost, že se daří kolektivní pojetí hry, které do našich hráčů vtloukáme, projevovat i v zápasech, kde si nehrajeme na individuality a snažíme se jako celý tým vytvářet si šance a skórovat. Krásně je to vidět pak na střelcích, kdy například v tomto zápase se trefilo hned 7 našich hráčů! Rád bych zmínil i nenápadný, ale velice kvalitní výkon našeho brankáře. Denis týmu dodával ten potřebný klid a v situacích, které zaváněly ohrožením naší brány, byl svými načasovanými výběhy apod. oporou.

Na závěr bych chtěl poděkovat klukům za výkon především v druhé půli a jsem rád, že jsme tento zápas zvládli navíc se skvělým skóre. Nesmíme polevovat, pokračovat v naší prácí a řádně se připravit v následujícím týdnu na našeho dalšího soupeře, což bude spojený tým Sadské a Kostelní Lhoty.

Za trenérský tým

Martin Špecián