FK Litol (dorost) – AFK Pečky 5:4 (3:3) -24.9.2022

Sestava: Prach – Mazáček, Svoboda, Šípek – Rozlivek, Fárka, Janík, Haken, Šimon – Řehák © , Poustka

Střídající: Droberjar, Furgalák, Šesták, Roza, Shliapin, Zoubek, Haizler

Góly za FK Litol: Haken, Fárka, Řehák (2x), Janík

Minulou sobotu jsme na našem hřišti V Topolech přivítali zatím asi nejsilnějšího soupeře, se kterým jsme v 1.A třídě doposud hráli. Naše hráče jsme předem na tento fakt upozorňovali, aby počítali s tím, že zápas nebude jednoduchý.

Ten jako takový začal ve vysokém tempu, a to především v režii Peček, které udeřily hned z první šance, a prohrávali jsme 0:1. Nedařilo se nám podržet míč a dostat náš zápas pod kontrolu, ve dvacáté minutě to bylo už 0:2. V ten moment ale nastal jeden ze tří podstatných momentů v utkání, a to ten, že se nám podařilo srovnat na 2:2. Po různých úvahách, co dále se zápasem dělat, jsme se rozhodli ke střídání a příchod Jirky Droberjara byl pro naši hru klíčový. Povedlo se nám zklidnit hru a více kontrolovat míč. Do poločasu jsme dostali ještě jeden zbytečný gól, ale nastal opět průlom, v tomto zápase již druhý, a povedlo se nám srovnat na 3:3. Za tohoto stavu se šlo do šatny.

O poločasové přestávce bylo nutné probrat dosavadní průběh zápasu a řekli jsme si, jak pokračovat v druhé půli.

V druhé fázi utkání se nám podařilo dokonce zásluhou Kuby Řeháka dát gól na 4:3, zápas byl ale vyrovnaný po všech stránkách a soupeř srovnal na 4:4. I tento stav nás však neodradil od snahy dát vítězný gól a urvat 3 body. A tato snaha přinesla svůj úspěch, kdy po přihrávce ze strany hřiště skóroval po neuvěřitelném sprintu skoro přes celé hřiště Adam Janík a zlomil zápas na naši stranu.

Utkání mohlo skončit jakkoliv, proto jsme moc rádi, že všechny 3 body zůstaly doma. Zápas měl z naší strany rozhodně dost chyb a je co zlepšovat, nicméně tyto zápasy přináší zkušenost. Mentalita našeho týmu je obrovská a za to patří všem, který se na jejím budování podílí, velký dík. Pro tento zápas to bylo to nejpodstatnější.