Turnaj starší přípravky 19.2.2017

Starší přípravka ve složení: Říha, Prach, Zoubek O., Šimon, Svoboda J., Hejzlar M., Žák, Zíta T., Trnka, Král, Leitner, Janík se zúčastnila halového turnaje, pořádaný Okresním fotbalovým svazem. Za účastni čtyř týmů byl systém turnaje nalosován každý s každým dvoukolově, přičemž doba hry jednotlivého utkání byla 13 minut.

FK LITOL  – Libice n/ Cidlinou       0:0

Zahajovací utkání celého turnaje bylo opatrné a kluci obou týmů si pomalu zvykali na hrací povrch. O něco málo šancí měli sršni, ale žádnou vyloženou aby se dočkali vstřelené branky. Zápas skončil po zásluze bezbrankovou remízou.

Slovan Poděbrady – FK LITOL    0:3

branky: Žák, Zíta T., Šimon

V tomto zápase jsme dokázali vyjádřit naší herní převahu třemi brankami. Klukům vycházel kombinace a několik dobrých šancí se nám ještě nepodařilo proměnit. Připsali jsme si však po zásluze první výhru na turnaji.

FK LITOL – Stratov                          2:0

branky: Janík, Zíta T.

Proti nám se postavil houževnatý soupeř, který nechtěl dát svou kůži lacino. Kluci však svou trpělivostí a také díky širší rotaci hráčů, kterou jsme měli k dispozici, soupeře doslova utahali a po dvou vstřelených brankách v utkání zvítězili.

Libice n/ Cidlinou – FK LITOL       1:1

branka: Zíta T.

Repríza úvodního duelu už mohla leccos napovědět o kandidátovi na celkovou výhru v turnaji. Sršni byli fotbalovější  a jejich akce byli hodně nebezpečné. Z mírné převahy se nám také podařilo vstřelit branku. Soupeřovi akce stačila hasit pozorná obrana, avšak vyšla mu v rozhodující moment úspěšná akce, ze které vstřelil branku a tak ze zápasu byla, stejně jako při prvním měření sil, remíza.

FK LITOL – Slovan Poděbrady    3:0

branky: Svoboda J., Zíta T., Hejzlar M.

Soupeř začal odhodlaně s cílem oplatit nám porážku z prvního vzájemného měření, ovšem naše hra ho postupně o odhodlání připravila. Sršni hráli v euforii a vzhledem k předvedenému výkonu zvítězili zcela zaslouženě. Dařilo se jim téměř vše, na co sáhli, a vyústěním byly tři branky v síti soupeře.

Stratov – FK LITOL 1:0

branka: Král

Kluci věděli, že vítězství v tomto mači jim zajistí výhru celého turnaje a tomu odpovídal jejich výkon. Hurá fotbal s cílem vstřelit alespoň jednu branku a připsat si rozhodující výhru. Na branku soupeře se valila jedna žluto-černá lavina za druhou, ovšem branka pro nás byla zakletá. Z nenápadné akce se nám podařilo míč nastřelit na branku a ten k údivu všech skončil, po teči obránce, v síti soupeře. Radosti bylo jako o posvícení a kluci si nadšeným výkonem již výhru nenechali vzít. Po závěrečném hvizdu vypukla obrovská sršní radost, přičemž čepice do vzduchu létají nejspíš ještě teď(((-:

Závěrem:

Kluci se na turnaj hodně těšili a již několik dní před jeho konáním na nich byla vidět obrovská chuť uspět. Ačkoliv se na palubovce (díky její rychlosti) dost mažou výkony týmů a jednotlivců, kluci makali jako tým a předvedli hromadu povedených akcí, které musely potěšit nejedno přihlížející oko. Jejich elán a nadšení slavilo úspěch. Do jednotlivých zápasů zasáhli naprosto všichni, ve stejné minutáži, bez rozdílu věku, barvy pleti či fotbalového umu… Šlo přeci o to, aby se všichni do jednoho turnajem bavili a zase se ve svých sportovních životech někam posunuli. Celkové vítězství v turnaji si kluci budou určitě ještě dlouho pamatovat, což již demonstrovala radost a euforie přímo na hrací ploše. Klukům patří za vzorné reprezentování našeho oddílu velký díky a nezbývá než se těšit na další jejich představení.

M. Jareš