Turnaj Hlušice 26. – 27.11. 2016

Během posledního listopadového víkendu 2017 se část naší mladší přípravky zúčastnila fotbalového turnaje v Hlušicích. Na tomto dvoudenním turnaji hraném na pevném povrchu jsme se utkali s přípravkami jak celků regionálních, jako byly RMSK Cidlina, FK Chlumec nad Cidlinou či TJ Junior Praha, tak i celků hrajících v dospělých kategoriích celostátní soutěže, tj. s přípravkami Příbrami, Hodonína, Vyškova či  FK Senice. Ve 12 utkáních jsme vstřelili 22 gólů a naše přípravka ve složení Dan Holub, Jan Knobloch, Dominik Blecha, Martin Lepka, Adam Šesták, Tomáš Zíta, Šimon Hanke, Marek Jírů a Jiří Hrabánek hrála se soupeři vyrovnaná utkání. Soupeře jsme překvapovali naší živelnou hrou totálního fotbalu, na který nebyli připraveni. Jejich organizovaný fotbal s dodržováním postů a nižší mírou flexibility jsme rozebírali na kousky a jediné, co nám stálo v cestě, byla „magnetická“ konstrukce brány, která přitahovala naše střely víc než chapadla brankářů.

Turnaj potvrdil správnou cestu, kterou jsme nastoupili v přípravě nejmladší mládeže, kdy se soustředíme především na individuální dovednosti namísto organizovaného fotbalu, který pak dostane prostor ve starších kategoriích.

Děkujeme za podporu rodičům a společnosti SKL RECYKLOSTAV s.r.o. z Milovic, která nám na účast turnaji poskytla finanční prostředky.

Radim Hanke, trenér