TJ Stratov – FK Litol 1:1 (16.10.2021)

Sestava: Haizler – Furgalák, Svoboda, Šípek – Šesták, Šubrt, Hejzlar, Droberjar – Rozlivek, Janík, Šimon

Střídali: Rovnaník, Haken, Fárka

Střelci: Šubrt Martin

Minulou sobotu jsme odehráli zápas s druhým týmem tabulky, Stratovem. Očekávali jsme nepříjemný duel plný soubojů a tak taky tento duel ve skutečnosti vypadal.
Od začátku zápasu jsme sice více kontrolovali hru, nicméně nedařilo se nám vůbec v útočné fázi, vše jsme chtěli hrát prostředkem, nehráli jsme po stranách hřiště a zbytečnými ztrátami jsme se dostávali sami zbytečně pod tlak. Přesto všechno se nám podařilo dát první gól zápasu, kdy po prudkém míči z rohového kopu z kopaček Šubyho, si hráč soupeře nešťastně srazil míč do sítě.

Následně se hra neustále přelévala z jedné poloviny na druhou a zbytečnými nákopy jsme se ještě více sami dostávali pod tlak a soupeři umožňovali hrát.
Tímto stylem hry se docílilo jediného, a to že soupeř více hrál na balónu a my jsme museli složitě míč získávat zpět pod naši kontrolu.

Druhý gól jsme v zápase nedali, a to ani po dvou vyložených šancích. Zde se nepsané pravidlo „nedáš-dostaneš“ objevilo v celé své kráse, soupeři se podařilo skórovat a srovnat tím stav zápasu.

Konec zápasu byl vyhrocený, mrzelo mne, že fanoušci soupeře se neuměli chovat a navíc i několik ostrých faulů na naše hráče nebylo adekvátně potrestáno.
Navíc je škoda zbytečné červené karty našeho kapitána, která nám za nerozhodného stavu v 81. minutě rozhodně nepomohla.
Nemá smysl ale stěžovat si na něco, co bylo, a řešit coby kdyby. Hru jsme si ztížili sami, příležitosti jsme neproměnili a tak prostě zápas skončil remízou.

Musíme se v první řadě z posledních utkání poučit (protože už zápas s Poděbrady byl takzvaně „nahnutý“) a musíme se zamyslet nad tím, jak příště soupeře přehrát fotbalově a s nasazením.

Příležitost zlepšit si reputaci budeme mít již tuto sobotu, a to v zápase s Poříčany. Je potřeba si říci, že žádný soupeř se neporazí sám a nesmíme ho rozhodně podcenit!
Máme aktuálně rozhodně co zlepšovat… Soupeři gratuluji k výsledku za nasazení, se kterým do zápasu vstoupili.

Za trenérský tým
Martin Špecián