SK Městec Králové – FK Litol/Lysá (st.žáci) 5:3 – 26. 5. 24

Sestava: Švec F. – Sodomka P., Valtr V., Hudec D., Volf Š., Šmíd M., Robenek F., Prokop T., Špeta J., Martínek R. (C), Hrabalová K.

Náhradníci: Schrötter S., Štěpán A., Pelichovský M.

Góly: Prokop T., Martínek R., Špeta J.

K předposlednímu mistrovskému utkání této sezóny jsme zavítali do vzdáleného Městce Králové. Skvěle připravené a velké hřiště, ale i velké dusno zápas předurčovalo k tomu, že úspěch v tomto zápase bude záviset na vůli a chuti běhat. Do zápasu jsme šli znovu s několika absencemi, „díky“ kterým si mimojiné odbyl svou brankařskou premiéru na velkou branku náš brankařský talent z mladších žáků Fíla Švec.

Bohužel musím konstatovat, že jsme ho v tom v první půli nechali pěkně vykoupat. Kromě poměrně solidní desetiminutovky v polovině prvního poločasu, kde jsme aspoň částečně soupeře dokázali ohrozit, jsme si nevytvořili zhola nic. Naopak vlastní laxností, nedůrazem v obraně a nechutí běhat jsme soupeře nechali dát pět gólů jen za prvních 35 minut. O poločase jsme si důrazně vysvětlili některé základní chyby a trochu překopali sestavu. Dohodli jsme se, že za prvním poločasem uděláme tlustou čáru a pokusíme se vyhrát druhý poločas.  Do druhé půle jsme šli do brány s Fredem Štěpánem, jehož obvyklým povoláním je góly střílet, ne jim zabraňovat. Fílu Švece ale musíme za výkon v první půli jednoznačně pochválit. Další dva góly chytil a jeho výkon byl jedním z mála pozitiv první půle. Sám jsem byl zvědavý, jak se hráči k situaci postaví. Naštěstí se znovu potvrdilo, že máme tým s charakterem, který je schopný v krizových momentech „zapnout“.

Začali jsme běhat, využívat velikosti hřiště v náš prospěch a hlavně na dva až tři doteky držet balón na našich kopačkách. A úspěch se zanedlouho dostavil. Na 5:1 po pohledném průniku obranou snížil Toby Prokop. Následně po perfektně rozehraném přímém kopu dal gól na 5:2 hlavou Ráďa Martínek. Za tři minuty po průniku středem hřiště přidal další gól Jindra Špeta.  Zbývalo 12 minut do konce, nás bylo plné hřiště a bylo zaděláno na drama. Soupeř se začal věnovat výhradně obraně, přesto jsme si 3-4 šance dokázali vytvořit. Nejdříve z přímého kopu nastřelil břevno Toby Prokop,v poslední pětiminutovce střelu Domči Hudece zastavila tyčka a další dva nadějné pokusy vyrazil gólman. Zápas se tedy zastavil na skóre 5:3.

Hráčům děkuji za nasazení a výkon zejména v druhé půli, kterou jsme „vyhráli“ 0:3. Do budoucna pro nás budiž ponaučením, že vzdávat se nemá smysl za žádného stavu.

Vám rodičům chceme opět poděkovat za skvělou podporu (a občerstvení) a chceme Vás pozvat na poslední mistrovský zápas, který odehrajeme v neděli 2.6. doma proti dívkám z Poříčan. Pro některé to bude poslední mistrovský zápas v této kategorii, proto věřím, že se všichni „vybičují“ k  výkonům na hranici svých možností.