FK Litol
Oficiální stránky klubu

Nejmladší střelec v historii litolské kopané

Hned pět mladých tváří, které více či méně prošly litolskou líhní, se letos připojilo do dospělého týmu. K pětici Pokorný Matyáš, Holeš Patrik, Čemus Daniel, Brett Patrik a Šubrt Tomáš, jež se stali nedílnou součástí dospělého týmu, se do přípravy sezóny 2018/2019 týmu mužů zapojil také mladší bratr posledně jmenovaného, Šubrt Martin.

Netrvalo dlouho a Martin naskočil ke svým prvním, ostrým  minutám v dospělé kategorii, když zasáhl do hry na závěrečných dvacet minut v utkání v Lysé na Labem. V následném domácím utkání s Drahelicemi však pokořil málo vídanou metu a ve věku 15 let a 89 dní se zapsal mezi střelce, když naskočil do hry na druhý poločas a v závěrečných minutách utkání proměnil přesvědčivě pokutový kop!

Stal se tak nejmladším střelcem kategorie dospělých v historii litolské kopané a ukázal ostatním mládežnickým hráčům, jaký pokrok lze díky své vytrvalosti a píli udělat za relativně krátkou dobu! Gratulujeme a přejeme mnoho dalších pokořených met a vytrvání ve svém přístupu a odhodlání!

Michal Jareš