Jiskra Zruč nad Sázavou : FK Litol (dorost) 2:2

Sestava:  Prach – Dvořák,Řehák, Hrabánek, Šípek – Rozlivek – Haken, Janík, Fárka, Šimon –  Pitra  Lavička:   Louda, Shliapin

Branky:  17. a 25.(p) Řehák     Poločas 1:2

Další utkání jarní části jsme odehráli v nejvzdálenějším místě naší skupiny a to ve Zruči nad Sázavou. Bohužel k tomuto utkání jsme jeli shodou různých okolností pouze s torzem týmu. Nicméně cíl byl stále stejný a to předvést kvalitní výkon a zabalit si na cestu do Litole 3 body. Toto se nám splnilo pouze z části, ale i tak jsme spokojeni hlavně s předvedenou hrou. Bohužel nás opět jako již v několika posledních utkání zklamala slabá produktivita.

Utkání jsme začali velice dobře a od prvních minut drželi míč na našich kopačkách. Vytvořili jsme si 2 gólové příležitosti, ale bohužel bez úspěchu. Přesto jsme to byli my kdo diktoval tempo utkání a byli jsme odměněni vedou brankou, když soupeř ubránil naší standartní situaci ale následně jsme se dostali k odraženému míči, který doputoval po nádherné kombinaci a sérii nahrávek na jeden max dva doteky až ke Kubovi Řehákovi a ten nechytatelnou ranou z hranice šestnáctky nedal brankáři šanci. Bohužel pár minut po vstřelené brance přišla standartní situace domácích, náš nedůraz a pokutový kop 1:1. Toto nás nezlomilo a stále jsme se tlačili do útoku a tři minuty po vyrovnávací brance přišel průnik do vápna a faul od domácího obránce a Řehák se z pokutového kopu nemýlil a určil stav poločasu na 2:1 pro Litol.

Druhý poločas byl opět ve znamení naší herní převahy, ale jak již je zvykem neproměňování šancí nás nakonec stálo dva body. Ojedinělou šanci  domácích jsme dokázali odvrátit na rohový kop, ale z něj jsme bohužel inkasovali na 2:2. Na tuto branku jsme i přes několik velmi dobrých šancí nedokázali reagovat a proto si odvážíme ze Zruče „pouze“ bod. Nicméně vzhledem k malému počtu hráčů, (jen jeden náhradník) a i díky tomu, že někteří kluci měli v nohách sobotní zápas s A-týmem je pozitivní, že nám nedošli síly a dokázali jsme si připravovat šance a být lepším tým až do devadesáté minuty. Proměňování je věc druhá.

V týdnu se musíme pořádně připravit na další utkání a to je pro nás utkání jara, velké derby s týmem Ostré/Lysé. Na podzim jsme dokázali na jejich hřišti otočit nepříznivě se vyvíjející utkání i v deseti lidech po vyloučení jednoho z našich hráčů a zcela zaslouženě zvítězili 4:3.

Samozřejmě, že chceme brát všechny body i tentokráte a udržet soupeře za námi v tabulce. Přijďte všichni v sobotu 25.5. od 10h fandit našim mladým sršňům a dopomoci jim udolat tradičního rivala.