FK Litol/Lysá (st. žáci) – SK Poříčany – dívky 8:1 (2. 6. 24)

Góly: Špeta J. 3x, Martínek R. 2x, Šmíd M., Roza M., Stanko O.

Sestava: Pivoňka V. – Pelichovský M., Kos A., Schrötter S., Volf Š., Šmíd M., Roza M., Robenek F., Martínek R., Hrabalová K. (C), Špeta J.

Náhradníci: Štěpán A., Sodomka P., Stanko O.

Do posledního zápasu letošní sezony k nám přijel tým dívek z Poříčan. Konečně jsme zase mohli hrát na „hlavním“ hřišti, což se podepsalo pod kvalitu hry.

Zápas měl poměrně jednoznačný průběh. Sympaticky hrající tým dívek z Poříčan se prvních 10 minut úspěšně bránil a nepustil nás do žádné šance. Pak se ale dostal do samostatného úniku po lajně Jindra Špeta a nechytatelnou ranou k tyči otevřel skóre. V následujících dvou minutách další dva góly přidal Ráďa Martínek, nejprve po kličce gólmance soupeře, podruhé byl důraznější a před vybíhající gólmankou propasíroval míč do branky. Zápas se nesl v poklidném tempu, kdy jsme drželi míč, ale další šance – jako samostatný únik navrátilce po zranění, Olekse Stanka, nebo střely z úhly z kopaček Míry Šmída a Šimiho Volfa v brance neskončily. Tempo zápasu začalo trochu upadat, ale na konci poločasu se pohlednou střelou z dálky prosadil znovu Jindra Špeta a po závaru ve vápně soupeře uzavřel poločasové skóre svým typickým gólem Maty Roza.

Druhý poločas se odehrával v podobném stylu jako ten první. Nejprve se po pěkné akci ze strany a znovu střelou na bližší tyč prosadil Jindra Špeta a uzavřel tak hattrick. Za chvíli přišla nejhezčí akce zápasu. Po hezké průnikovce, dnes nezastavitelný Jindra krásným centrem šajtlí vyzval ke skórování Olekse Stanka, který míč z první uklidil za záda gólmanky. Osmý gól přidal po centru na zadní tyč zblízka Míra Šmíd. Soupeřky se nakonec gólu dočkaly, kdy po jedné ze standardek učebnicově uklidil zá záda svého brankáře dnes kdo jiný než Jindra Špeta.:-)

Všem hráčům moc děkuji nejen za přístup k dnešnímu zápasu, ale za celé jaro, kdy, vyjma prvního poločasu v Městci, předváděli, troufnu si říct nejpohlednější fotbal v celé souteži, za který byli odměněni i v podobě několika vítězství. Jaro končíme tedy končíme s bilancí šesti výher a dvou porážek a pozitivním skóre 38:23. Za jaro jsme se ziskem 18 bodů skončili na „bronzové“ pozici, celkově jsme skončili na páté příčce.

V neposlední řadě chci poděkovat týmu dívek z Poříčan zejména za snahu hrát a učit se fotbal, ne jen honbou za výsledky.

Děkujeme zároveň Vám rodičům a fanouškům za podporu v průběhu celé sezóny. Doufáme, že vám kluci a holky dělali výkony radost. Speciální poděkování znovu patří p. Rozové, která dětem na každý zápas připravovala naprosto perfektní občerstvení. Moc děkujeme!