FC Velim – FK Litol, mládež (dorost) 1:4

Branky: 2x Řehák, Rozlivek, Fárka

Sestava: Prach – Dvořák, Rozlivek, Droberjar, Bašus – Fárka – Haken, Janík, Pitra, Šimon – Řehák  Lavička:   Šípek, Hrabánek, Zich, Louda

V neděli dopoledne se náš tým vydal do Velimi, která je favoritem na postup do krajského přeboru a prezentuje se standardně velmi dobrými výkony. I přesto, že soupeř nasázel ostatním týmům v této sezóně již přes 100 gólů, nebáli jsme se hrát dopředu a rozhodně jsme nechtěli zaparkovat před vápnem „autobus“.

Velim začala zápas velmi aktivně a po první střele ve třetí minutě, která (co si budeme říkat), nevypadala až tak nebezpečně, se hned ujal vedení. V první chvíli si asi všichni přihlížející mysleli, že bude za chvíli po zápase, nám to ale ve výsledku pomohlo. Soupeř si myslel, že bude cesta za vítězstvím jednoduchá a my zase chtěli ukázat, co v nás je a nechtěli zápas prohrát po hloupém gólu. Velim měla výborný a rychlý přechod do protiútoku a co si budeme říkat, naše obrana měla plné ruce práce. Obrana držela a naopak se nám podařilo srovnat po pěkné individuální akci Kuby Řeháka. Následné šance soupeře se nám ale povedlo vždy odvrátit a tak jsme šli do kabin za nerozhodného stavu. Jedinou kaňkou za tímto poločasem bylo zranění našeho kapitána Jirky Droberjara, který si přivodil nepříjemné zranění kolene… 😊 Jirkovi všichni držíme palce, aby vyšetření dopadlo dobře a aby se brzy uzdravil!

V kabině o poločasové přestávce bylo potřeba upozornit na některé herní mezery a hlavně bylo potřeba, abychom v útoku ještě více presovali (do té chvíle se snažil o pressing jen někdo, ale ne celý tým), protože bylo vidět, že v obraně má soupeř poměrně velké mezery a chybuje v případě našeho řádného napadání.

V druhé půli naši sršni opět vyčnívali svou bojovností a to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme se dostali po důrazu a průniku Leoše Rozlivka do vedení! Následně našeho Řehyho dle rozhodnutí sudího zfauloval obránce domácích a dostali jsme jedinečnou šanci zvýšit vedení na 1:3.

K míči se postavil Filip Fárka a nemýlil se. Toto zvýšení bylo pro nás klíčové, protože soupeř, který není zvyklý prohrávat, to dle mého názoru mentálně od této chvíle nezvládal a cítil jsem z něho demotivaci. I tak se mu ale povedlo dostat se přeci jen do šance, kdy po dalekonosné ráně orazítkoval břevno.

Když už to vypadalo, že zápas dotáhneme do vítězného konce za stavu 1:3, Kuba Řehák předvedl opět pěknou individuální akci, kterou zakončil gólem, takže výsledné skóre bylo 1:4. Co si budeme říkat, tohle skóre nikdo nečekal, i když jsme jako trenéři přesvědčení, že můžeme hrát vyrovnanou partii s každým soupeřem z naší tabulky!

Není to ale dílem náhody. Nasazení, bojovnost, touha po vítězství, fotbalovost. Tohle všechno nás dohnalo k překvapivé výhře o tři branky. Ano, takto se bojuje a toto po hráčích vyžadujeme!

Na konci bych Vás rád pozval na domácí utkání s Radimí, které se odehraje v pondělí 10.6. od 18:00 hod. místo tréninku. Očekáváme další pěkný zápas, přijďte nás podpořit.