Doufám, že se na dvou brankách nezastavím, říká Josef Novotný

Stal se jednou z letních posil litolského fotbalového týmu. Záložník Josef Novotný spojil svoji dosavadní kariéru pouze s Benátkami nad Jizerou. Takřka ve třiceti letech však změnil dres a nyní již půl roku bojuje v sršním dresu. Josefa jsme si o Vánocích pozvali na „sváteční“ pivo a k redakčnímu mikrofonu.

Ve své fotbalové kariéře jsi v létě poprvé změnil dres. Co stálo za tvým odchodem z Benátek nad Jizerou?
V Benátkách nad Jizerou jsem fotbalově vyrostl, zažil jsem tam čtyři postupy. Vycítil jsem, že je nejvyšší čas na změnu. Chtěl jsem totiž získat novou chuť do fotbalu.

Litolské prostředí pro tebe ale rozhodně není cizí. Často ses účastnil divizních zápasů jako divák. Jakého přivítání se ti v kabině dostalo?
Litolský kádr skýtá spoustu hráčů, kteří prošli benáteckým týmem, takže jsem do cizího prostředí rozhodně nešel. Dobře se znám i s několika litolskými hráči. Trenér Pavel Jareš mě přivítal svým typickým humorem.

V Benátkách nad Jizerou jsi čekal na gól pět let. V Litoli jsi ho vstřelil už ve třetím zápase a následně jsi přidal druhý. Dá se tedy říci, že jsi v Litoli obul střelecké kopačky?
Doufám, že se na dvou brankách nezastavím po předchozích pětileté gólové abstinenci. Je to také i tím, že jsem byl více herně vytížen. V Litoli cítím větší důvěru.

Zúčastnil ses už i vyhlášené litolské pozápasové akce? Popřípadě těšíš se na GoGo tanečnice?
Vyhlášených litolských akcí jsem se účastňoval ještě jako hráč Benátek. Na GoGo tanečnice se vždy těším od začátku druhé půle (smích).

Také trenérské duo Jareš – Nejedlý není pro tebe zcela neznámým. Jak se ti hraje pod touto dvojicí?
Asistent Nejedlý mě učil již na základní škole, posléze mě vedl v A-mužstvu Benátek nad Jizerou. Pavel Jareš mě velmi dobře zná ze vzájemných zápasů Litole a Benátek. Jak jsem již řekl, od tohoto dua jsem dostal velkou důvěru, za níž jsem rád.

Jak jsi spokojený s podzimním umístěním litolského týmu?
Z předchozích let vím, že Litol vždy získá okolo sedmnácti bodů. Zápasy byly jako na houpačce. Po dobrém výsledku přišel tvrdý pád zpátky na zem. Na to, v jakých se v Litoli hraje podmínkách, je zázrak, že máme tolik bodů (smích).

Budeš působit u sršňů i v jarní části sezóny?
Předběžná domluva je, že hostování platí i pro jarní část divizní sezóny.