FK Litol
Oficiální stránky klubu

Čarodějnice v sršním hnízdě

FK Litol, neboli tým litolských sršňů, který se po sestupu z divize pohyboval na hranici samé existence, prožívá obrození. Za oživením klubu, který nyní vládne IV. třídě s náskokem deseti bodů, lze hledat příchod odchovanců a srdcařů, kteří jsou ochotni svůj volný čas zdarma obětovat pro společensky prospěšnou činnost a kteří, dle svých slov, tvoří skvělou partu. Tito hrdí hráči, kterým často pomáhají i jejich drahé polovičky nebo děti, si usmysleli, že pro své malé i velké fanoušky připraví pálení čarodějnic na hřišti.

Po domluvě s místním rybářským klubem byla k dispozici hromada vyřezaných větví a hráči se postarali o dočištění soušek kolem písníku Mršník tak, aby byl k dispozici i menší oheň pro opékání buřtů. Spousta malých sršňů zároveň dochází do místní ZŠ T.G.Masaryka Litol, jejíž žáci pro akci vytvořili plakáty a vedení propůjčilo zahradní nábytek a velký stan.

Protože se pálení konalo poprvé, nebylo možné odhadnout, kolik se nakonec sejde návštěvníků. Těch se nakonec sešlo odhadem kolem tří stovek a byli mezi nimi lidé z každého koutu města! Příjemnou atmosféru, která se nesla až do časných ranních hodin, podtrhlo i křepčení a společný zpěv na živou muziku pod taktovkou P. Elišky staršího.

Všem uvedeným i zúčastněným děkujeme!

Ne jen Lysá, ale i Litol žije!

Výbor FK Litol, z.s.

www.fklitol.cz

Poznámka: Článek si budete moci přečíst také v Listech