FK Litol
Oficiální stránky klubu

Mladší žáci – přehled

 

Moto: Rozvíjím individuální dovednosti. Učím se spolupráci ve třech. Rozvíjím útočnou a obrannou činnost. Jsem tu s kamarády a pro kamarády.

Učíme: míčové dovednosti, finty, pohyb v prostoru, nabíhání, hru 3:1, 3:2, aktivní odebírání míče.

Jak to vidí trenéři: Kdo nehraje bago, jako by nebyl. Základem jsou individuální dovednosti a přečíslení prudkými přihrávkami na malém prostoru. Vyžadujeme herní odvahu. Trváme na odvaze hrát 1:1, rozvíjíme kombinaci po zemi již od brány. Preferujeme útočnou kombinaci po zemi. Využíváme prostrou celého hřiště a učíme přenášet těžiště hry. Zohledňujeme preferenci hráčů k obranné a útočné činnosti. Jak obránci, tak i útočníci se po ztrátě míče aktivně zapojují do odebírání míče soupeři a pokrývání hráčů v prostoru, kde je možná kombinace soupeřových hráčů. Hra dále rozvíjí představivost a kondici. V tréninku doplňujeme bagovky hrou na více malých či více velkých branek. Střela na velkou bránu již musí být prudká a umístěná.

Děti jsou samostatné. Rodiče odlišují čas, kdy jsou děti mezi sebou v kolektivu samy s trenéry a realizačním týmem, a kdy s rodiči. Rozpis zápasů a tréninků je projednáván s dětmi. Do prostoru kabin a společné činnosti týmu již rodiče nevstupují.

Hra se soupeři je organizovaná formou mistrovských zápasů. Skóre zápasu je důležité – přesto (právě proto) střídáme všechny hráče tak, aby se všichni hráči zapojili ve stejném časovém rozsahu.

Hru fotbalu je třeba doplnit kompenzačními pohybovými aktivitami. Děti by měly umět základní protahovací cvičení a získat řádné návyky pravidelnosti, tj. pravidelně provádět jednoduché protahovací cviky, jejichž provedení „není odfláknuté“.


Ročníky 2007 – 2008

Čas tréninků: úterý / čtvrtek  16:30 -17:30

Hlavní trenér: Mgr. Bc. Radim Hanke

Trenér – vedoucí družstva: Michal Magada