FK Litol
Oficiální stránky klubu

Starší přípravka – přehled

Moto: Rozvíjím individuální dovednosti. Spolupracuji ve dvou. Učím se základní zásady útočné a obranné činnosti. Na hřišti jsme jeden tým.

Učíme: míčové dovednosti, přihrávku, uvolnění se pro přihrávku, hru 1:1, 2:1, 1:2.

Jak to vidí trenéři: máme dva roky na to, aby přihrávky získaly parametry, které budou v navazující kategorii nezbytné. Neočekáváme tedy, že je děti budou umět na začátku, ale měl by týt znatelný posun v této dovednosti. Pokud se děti nenaučí hře oběma nohama nejpozději v této kategorii, pak se to již patrně nenaučí nikdy. Procvičujeme hru 1:1, 2:1 a 1:2 a preferujeme hru v přečíslení. Trváme na odvaze hrát 1:1, pilujeme hru od brány po zemi, učíme přenesení hry z obrany do útoku jak individuálně, tak i přihrávkou po zemi.

Učíme děti chápat výhody/nevýhody hry po stranách a středem hřiště. Skóre zápasu není důležité. Nejsou žádné posty a všichni útočí. Po ztrátě míče se všichni aktivně snaží odebrat míč soupeři. Hra rozvíjí představivost a kondici. Hra na 2 malé brány rozvíjí individuální útočné dovednosti. Hra na 4 malé brány rozvíjí představu o prostoru, klamavý pohyb, aktivní odebírání míče a přepínání útočných a obranných rolí. Střela do malé brány učí přihrávku. Hra na 2 velké brány učí chápat hráčské role. Střela již musí být do prázdného prostoru v bráně.

Děti jsou samostatné. Rodiče mohou být přítomni na tréninku nebo zápase. Rozpis zápasů a tréninků je projednáván jak s dětmi, tak i s rodiči. Do prostru kabin již rodiče nevstupují.

Hra se soupeři je organizovaná formou mistrovských zápasů. Skóre zápasu není cílem hry, trenéři se zaměřují na hodnocení individuálního projevu hráčů a základů spolupráce.

Rodičům doporučujeme, aby fotbal nebyl jedinou organizovanou pohybovou aktivitou dětí. Ať si vyzkouší i ostatní sporty a dělají to, co je baví. V tomto věku je specializace na jeden sport nevhodná.


Ročníky 2009-2010

Čas tréninků:  středa / pátek – 16:30 -17:30

Hlavní trenér: Mgr. Jan Papáček

Trenér – vedoucí družstva: Michal Hlaváček

Trenér – asistent: Miroslav Vítek