FK Litol
Oficiální stránky klubu

Mladší přípravka – přehled

Moto: Učím se individuální dovednosti s míčem, hraji oběma nohama, hra mně baví a posiluje. Jsem tu s kamarády.

Učíme: základní ovládání míče oběma nohama (vnitřním nártem, přímým nártem, šajtlí, podrážkou), kličky (oběma nohama na obě strany, stahovačku, zasekávačku), střelu prudkou po zemi, hru 1:1, 2:1, 1:2.

Jak to vidí trenéři: Stále nejsou přihrávky podstatné. Důležité jsou individuální dovednosti a „obounohost“. Učíme děti odvaze hrát 1:1, nebát se rozehrát od brány po zemi a základům hry, kdy výsledek není vůbec důležitý. Nejsou žádné posty a všichni útočí. Po ztrátě míče se všichni aktivně snaží odebrat míč soupeři. Hra rozvíjí představivost a kondici. Hra na 2 malé brány rozvíjí individuální útočné dovednosti. Hra na 4 malé brány rozvíjí představu o prostoru, klamavý pohyb, aktivní odebírání míče a přepínání útočných a obranných rolí. Střela do malé brány učí přihrávku. Hra na 2 velké brány učí chápat hráčské role a mít radost ze střely do brány.

Děti získávají základní samostatnost. Rodiče jsou stále přítomni na tréninku nebo zápase. Již však dětem nijak nepomáhají – každý se umí obléci sám.

Hra se soupeři je organizovaná formou turnajů a přátelských zápasů. Výsledky nejsou určující. Odměnou za úsilí je radost ze hry, a pokud je udělováno ocenění, je pro všechny stejné.

Rodičům doporučujeme, aby jejich děti kombinovaly hru fotbalu s dalšími aktivitami, které rozvíjejí pozornost, soustředění, obratnost či jakoukoliv dovednost. V tomto věku je specializace na jakýkoliv sport či aktivitu nevhodná.


Ročníky 2009 + dívky 2008

Čas tréninků:

pondělí od 16:30 – 17:30  hřiště Litol

středa od 16:30 – 17:30  hřiště Litol

Trenéři: Jan Papáček, Radim Hanke

Jan Papáček

Trenérská licence: sportovní VŠ
Trenérská praxe: od 2013 - přípravka (mini, mladší)

Radim Hanke

Trenérská licence: UEFA A
Trenérská praxe: od 2014 - přípravka (mini, mladší, starší)