FK Litol
Oficiální stránky klubu

Zdraví je přednější, říká manažer a trenér v jedné osobě Josef Borecký

borecky_ikonaKaždá pohádka jednou končí. Nejinak je tomu i v případu té divizní, litolské. Po téměř šesti letech ve čtvrté nejvyšší soutěži se management sršňů rozhodl o předčasném konci této sezóny. Josef Borecký také zřejmě skončí ve funkci manažera klubu. Na nově zvoleném výboru pak v letních měsících bude, jakou soutěž vůbec v Litoli přihlásí.

Na vině jsou především zdravotní problémy prvního muže litolské kopané. „Zdraví je přednější. Doufám, že se v brzké době najde nový manažer, který naváže na moji práci. Také můj kolega Jaroslav Koníček je pracovně vytížen a nemohl by vykonávat práci pro klub na divizní úrovni na sto procent.“ řekl manažer sršňů, bez kterého by litolský fotbal určitě nebyl na takové výši. V neposlední řadě k tomuto rozhodnutí přispěla ekonomická situace klubu a úzký litolský kádr. Josef Borecký však stojí za vzestupem litolské kopané z okresní třetí třídy až do divizní společnosti. Nemalou měrou se též podílel na vybudování a rekonstrukci areálu V Topolech.


Konec litolského působení v divizi zasáhl také brankáře Václava Rathouského. „V první chvíli jsem myslel, že ukončím kariéru. Nyní mám na stole dvě zajímavé nabídky, tudíž se mezi tyče nejspíše ještě postavím. Mrzí mě, že si zatím nezahraji na velice pěkném novém litolském trávníku,“ řekl litolský gólman. Ten vzápětí doplnil: „Jožanovi přeji hodně zdraví a brzké uzdravení.“ K předčasnému konci sezóny se vyjádřil také nedávný hlavní trenér Pavel Jareš. „Rozhodnutí Josefa Boreckého plně chápu. S ním po boku jsem vlastně absolvoval celý vzestup zdejší kopané. Mám na to vzpomínky, které mi nikdo nevezme. Poznal jsem tu spoustu dobrých kluků, které potkávám dodnes. Parta tu vždy byla skvělá,“ sdělil naší redakci nynější trenér přeborových Semic.